1. Ana Sayfa
  2. Astroloji
  3. Süper Solucan Ay Nedir ? 2021 Süper Solucan Ayı Ne Zaman Olacak ?

Süper Solucan Ay Nedir ? 2021 Süper Solucan Ayı Ne Zaman Olacak ?

Son zamanlarda internet aleminde bir çok kişinin büyük bir merak içerisinde araştırdığı Süper solucan ay, dolunay şeklinde görülecek ayın gökyüzünde daha büyük ve daha parlak görüneceğini anlamı taşıyor. Peki, 2021 yılının en önemli gök olaylarından biri olan süper solucan ay nedir? Süper solucan ay ne zaman gerçekleşecek?

“Super Worm Moon” olarak adlandırılan Süper Solucan Ay, yaklaşık 3 gün sürecek ve herkes tarafından çıplak gözle gözlemlenecek. Süper solucan ay gökyüzünde daha parlak ve büyük olması olarak adlandırılmaktadır. Gökyüzünde büyük görsel şov yapan süper solucan ay Türkiye’ den de görülebilecek. Süper solucan ay normal bir dolunay görüntüsüyle karşılaştırıldığında % 7 daha büyük ve % 15′ kadar daha parlak bir şekilde görülmesi olayıdır.

super solucan ay nedir ne zaman olacak

Süper solucan ay ile ilgili detaylar şöyle;

Süper solucan ay 28 mart pazar günü gerçekleşecek. Dünyanın her yerinden görülecek Süper solucan ay üç gün boyunca sürecek

SÜPER SOLUCAN AY NEDİR?

NASA yöneticileri, ayın Dünya’ya olan yakınlığı nedeniyle bazı tanımlara göre bir “süper ay” olarak kabul edilebileceğini bildirdi. Süper Solucan Ay aslında Dünya’ya baharın gelişinin müjdecilerinden sayılıyor.

SÜPER SOLUCAN AY NE ZAMAN?

Süper Solucan Ay, 28 Mart Pazar itibariyle 3 gün boyunca izlenebilecek ve Avrupa’da da takip edilebilecek.

SÜPER SOLUCAN EN İYİ NASIL İZLENİR?

Meteor yağmurları ya da Süper Ay gibi bir gökyüzü olayını net bir şekilde izlemek için şehir ışıklarından uzak bir noktada olup temiz bir gökyüzü ve uygun hava koşulları gerekiyor. Çamlıca Camii ve Süper Solucan Ay’ın drone ile kaydedilen görüntüleri kartpostallık görüntüler oluşturdu. Görenleri hayran bırakan Süper Solucan Ayı 3 gün boyunca gözlemlenebilecek.

Yorum Yap

Yorum Yap