Hangi ülkenin markası olarak son günlerde sıklıkla araştırılan Tadelle sahibi kim, Tadelle hangi ülkenin gibi soruların yanıtlarını tek tek inceleyebilirsiniz.

Tadelle Sahibi Kimdir ? Tadelle Hangi Ülkenin Markası ?

Tadelle 2021 yılı itibariyle Sarelle, Sagra ve Gol markalarıyla birlikte Türkiye’nin köklü şirketlerinden OYAK Grup bünyesine geçerek Sagra Grup çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tadelle çikolataları bir Türk markası olduğu gibi Tadellenin sahibi de bir Türk'tür. Bir türk şirketine ait olan Tadelle Sagra Grup bünyesinde bulunan Sanset, Tadelle'nin sahibidir. Sanset firmasının misyonu dünyanın önde gelen "sağlıklı, kaliteli keyif" markası olmak. Bu yolda Sanset'in hedefi kullanıcılarına en kaliteli, sağlıklı keyifleri, Türkiye'nin övündüğü ürünler ve markalar ile sunmaktır. Bu kapsamda kaliteyi kendilerine vizyon üstlenen Sanset şirketi, Üretim yerlerini Dünya'nın en zengin fındık bahçelerinin olduğu Karadeniz bölgesinin Ordu ilinde gerçekleştiriyor. 750'yi aşan üretim ve pazarlama kadrosuna sahip olan Sanset Şirketler grubu, Türkiye'nin çikolata üretim payında büyük bir yere sahipler. Sanset ürünleri trans yağ, gıda boyası ve katkı maddeleri içermemektedir. Üretimde "Doğala özdeş" olarak tabir edilen ve kimyasal reaksiyonlarla elde edilen vanilya esansı yerine, doğal bitkilerden elde edilen katkısız vanilya kullanılırken, Soya Lesitini ham maddesi satın alınırken de genetiği değiştirilmemiş soya olmasına dikkat ediliyor. Özellikle kontrol edip, ithal ham maddelerini bu standartlara uyan firmalardan satın almaktadır. Tadelenin son günlerde çıkardığı Ve Pınar Deniz'in oynadığı reklam filmi de oldukça dikkat çekmiştir. Son yılların televizyon dünyasında yükselen değeri olan Pınar Deniz, Tadellenin reklamında güzel ve keyifli bir reklam filminde oynayarak sevenlerinin beğenisini kazanmıştır. Tadelle çikolatalarının birçok çeşidi vardır. Tadelle çikolata ürünleri genel olarak aşağıdaki gibidir: Fındık Dolgulu Bitter Çikolata 30 gram Beyaz Çikolata Kaplı Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata 30 gram King Size Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata 52 g Gol Sütlü Çikolata Kaplamalı Fındık 125 gram Beyaz Çikolata Kaplamalı Süt Krema Dolgulu Gofret 35 g Bitter Çikolata Kaplamalı Kakaolu Gofret 35 g Sütlü Çikolata Kaplamalı Fındık Kremalı Gofret 35 g Fındık Dolgulu Şekersiz Sütlü Çikolata 20 g Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata 200 gr Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata 30 g Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata Kutu (3 adet*30 gr) Sütlü Çikolata Kaplamalı Gofretli Fındıklı Granül Bar 30 g Sütlü Çikolata Kaplamalı Gofretli Fındıklı Granül Bar Kutu (4 adet*30 gr) Sütlü Çikolata Kaplı Fındık Parçalı, Fındıklı ve Sütlü Çikolatalı, Yarım Yağlı Dondurma Beyaz Çikolata Kaplı Fındıklı Parçalı, Fındıklı ve Sütlü Çikolatalı, Yarım Yağlı Dondurma Bitter Çikolata Kaplı Fındık Parçalı, Fındıklı ve Bitter Çikolatalı, Yarım Yağlı Dondurma Sütlü/Beyaz/Bitter Çikolata Kaplı Fındık Parçalı, Fındıklı ve Bitter/Sütlü Çikolatalı, Yarım Yağlı Dondurma Gol Sütlü Çikolata Kaplamalı Fındık 36 g Sütlü Çikolata Kaplamalı Fındık Kremalı Gofret Kutu (5 adet *35 gr) Tezgahüstü Stand Karma Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata 30 gr Stand Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata 52 gr Stand