1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Tam Kapanma Sürecinde Alkol Satma Yasağı Kalktı mı ?

Tam Kapanma Sürecinde Alkol Satma Yasağı Kalktı mı ?

Koronavirüs önlemleri kapsamında tam kapanmaya girdiğimiz bu dönemde yapılan açıklamalar ile 29 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında alkol satma yasağınında geleceği açıklanmıştı.

SÜLEYMAN SOYLU TAM KAPANMA ALKOL YASAĞI AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen uyarı yazısında hafta sonu ülke genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor ancak 10.00-17.00 saatleri arasında açık tutulan bakkal, kuru yemişçi ve marketlerden yürüme mesafesinde alışveriş yapılabiliyordu.

İçişleri Bakanlığı’nın söz konusu kararına göre hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri içinde açık tutulan bakkal, kuru yemişçi ve marketlerde alkol satışı yapılmıyordu. Tam kapanma sürecinde de alkol satışı yasak olacak. Bilgisi verilmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yasakla ilgili şunları söyledi:

“Genelge çok açık. İstisnada yer almıyor ve kapalı. Çok doğal olarak. Bu açıdan da herhangi bir muafiyet yok, soru işareti söz konusu değil. Bu fedakarlığa tekel büfelerimiz de katlanacaklar. Bu dönem içerisinde onlardan da bir fedakarlık bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

İÇKİ YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Bugün (29 Nisan) 19.00’da tam kapanma sürecinin başlamasıyla birlikte alkol yasağı da başlamış olacak.

ALKOL SATIŞI YASAĞI KALKTI MI?

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Twitter’dan “Alkol satışı yasağı kalkmıştır herkese hayırlı olsun” paylaşımında bulundu.

Ancak böyle bir durum olmadığı İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı.

Yorum Yap

Yorum Yap