Telegram son görülme hilesi 2022 Son zamanlarda ü

Halk TV Kapandı Mı, Neden Açılmıyor? Halk TV Kapandı Mı, Neden Açılmıyor?
Telegram son görülme hilesi 2022 Son zamanlarda ülkemizde de sık kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında olan Telegram kullanıcılarının son görülme tarihlerini diğer kullanıcılarla paylaşma özelliğine sahipti. Ancak kullanıcılar bu durumdan rahatsız oluyor olacak ki Son Görülme Hilesi araştırmaları yapıyorlar. Sizler için son görülme zamanınızın nasıl herkes tarafından görülmeyeceğini anlatacağız. Bu sayede son görülme sıralamasında kaçıncı olduğunuzuda kapatmış olacağız. WhatsApp sohbet uygulamasının yaptığı bazı gizlilik politikası değişikliğinden sonra birçok kullanıcı Telegram kullanmayı tercih etti. Bu sayede Telegram kullanıcı kitlesini epey genişletti. Eğer siz de  Telegram Son Görülme Hilesi mesajı ne demek ? diye düşünüyorsanız cevabını yazımızda bulabilirsiniz. [caption id="attachment_47075" align="alignnone" width="1080"]telegram son gorulme hilesi 2022 telegram son gorulme hilesi 2022[/caption] Uygulamaların gizlilik hakkında yaptıkları değişiklikler sadece yararlı durumları sunmakla yetinmiyor. Aynı zamanda kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilecek özelliklerin olmasınada dikkat ediliyor. Birçoğumuz sanal dünyanın bize bilgiler üzerinden hareket ediyoruz bu nedenle iletişim kurduğumuz insanların sosyal platformlarda ne kadar aktif olduğu yada olmadığı bizim için önem arz ediyor. Birisiyle iletişim kurarken yaşadığımız duygu alışverişinin yansıması olarak onları takip edip gözlemleme yapma ihtiyacı hissediyoruz. Birisinin bizim mesajımızı görüp görmemesi yada ne kadar sürede gördüğü yeni çağda artık iletişimin devam etmesi için önemli bir faktör. Uygulamayı kullanan birisinin sohbet sayfasına girdiklerinde Telegram Son Görülme Hilesi yazısıyla karşılaşıyorlar ve bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilemiyorlar. Bu durumda şu an acaba açık mı yoksa daha demin girip hemen mi çıktı gibi bir çok soru işareti kafalar da oluşuyor. Bu yüzden kullanıcılar başka kullanıcıların son görülme Hilesi tarihini merak ediyorlar. Uzun yıllardır kullanılan bu sisteme sahip WhatsApp uygulamasından sonra Telegram gibi fazla kitleye hitap eden bir uygulamada bu gizlilik sistemine geçiyor. Peki ama Telegram Son Görülme Hilesi 2022 nasıl yapılır ? 

Telegram Son Görülme Hilesi 2022

Telegram uygulamasından son görülme sadece sohbet uygulamasına en son 1 dakika ile 2 gün arasında  giren kullanıcıların tarihi son görülme olarak gözükmektedir. Yani uzun zaman önce telegram uygulamasına girdiniz ve çıktığınızda size ileti göndermek için sayfanızı açan kullanıcılar son görülmenizin yakınlarda olduğunu görürler. Aynı şekilde siz de birisine ileti gönderirken son görülme yakınlarda diyorsa 1 dakika önce de çıkmış olabilir veya 2 gündür girmiyor da olabileceğini unutmayınız. Bu nedenle neden mesajıma dönüş yapmıyor diye düşünmeyin 2 gündür bu uygulamayı kullanmıyor olabilir. Peki Telegram Son Görülme Hilesi Nasıl Yapılır ? [caption id="attachment_47073" align="alignnone" width="2560"]Telegram son görülme Telegram son görülme[/caption]

Telegram Son Görülme Hilesi Nasıl Yapılır ?

Telegram Son Görülme Hilesi 2022 tıpkı Whatsapp gibi kullanıcının uygulamaya ne zaman girip çıktığını anlamanızı sağlayacak hiledir. Bilindiği gibi 4 farklı son görülme şekli bulunuyor. Eğer bir kullanıcının ekranına sohbet etmek için tıkladığınızda onun son görülme bilgisi olarak yakınlarda ifadesi bulunuyora bu onun son görülme olarak 1. sırada olduğunu gösterir. Yani 1 saniye ile 2 gün arasında uygulamaya giriş çıkış yapmış olarabilir dediğimiz gibi bu süre 1 sn kadar kısada olabilir 2 gündür uygulamaya girmemesi kadar uzun da bu konuda Telegram kesin bir bilgi vermiyor. Telegram son görülme yakınlar ilk sıradaki 1 saniye ve 2 gün aralıklı kullanıcılarda gözükmektedir. 3 ve 7 gün aralığındaki ikinci sırada ise “Hafta İçinde” yazar. 7 gün ve 1 aydır giriş yapmayanlarda “Ay İçinde” gözükmektedir. Son sırada ise “Uzun Zaman Önce” ile engellenen kullanıcılar veya 1 aydan fazladır girmeyenlerin son görülmesinde görülür.

Telegram Son Görülme Hilesi Kapatma

Telegram uygulamasında Son Görülme Hilesi Kapatma işlemi yapılmamaktadır. Uygulama içerisinde son görülmeniz hakkında hiç bilgi vermek istemiyor dahi olsanız yukarıda belirttiğimiz bilgiler sohbet sayfanıza yansıyor. Bildiğiniz üzere whatsapp çevrim içi sohbet platformunda son görülme tarihi kısmını gizleyebiliyorsunuz hatta gördüğünüz iletiyi görüldü yapmama şansınız dahi var. Whatsapp bu konuda kullanıcılarına gün geçtikçe daha geniş bir özgürlük alanı tanıyor. Whatsapp uygulamasında yalnızca çevrim içi olduğunuzda sohbet pencereniz sohbet etmek isteyen kişi tarafından açılırsa o an çevrim içi olduğunuz görülür bu duruma denk gelmek whatsapp'ı aktif kullanmayan biri için ender rastlanan bir durum olacaktır. Buradan yola çıkarak Telegram kullanıcılarınında bu yönde bir beklentisi mevcut. Ancak şu an için Telegram'da böyle bir sisteme yer verilmemiş. Yani çevrim içi bilginizi ve son görülmenizi gizleyebilseniz bile 4 farklı son görülme şekli silinemez. Eğer bir kullanıcıyı engellerseniz sizin son görülmenizi göremeyecektir fakat gizlemeniz halinde gizlediğiniz kişiler de son görülme yakınlarda gibi bilgiler gözükebilir. Kim bilir belki kullanıcıların yoğun talebi üzerine bu yenilikler tıpkı whatsapp gibi telegrama da gelebilir.