Nasıl YapılırTeknoloji

TikTok Videolar İçin Arka Plan Bulanıklaştırma

Artık TikTok‘ta öne çıkmak o kadar kolay değil. Bu hızlı büyüyen platforma ayak uydurmak için her zaman yeni heyecan verici paylaşımlar yapmanız gerekiyor. İlginç efektler ve filtreler kullanarak videolarınızı daha yaratıcı hale getirebilir ve daha fazla takipçi kazanabilirsiniz.

TikTok’ta dikey bir video oluşturduysanız ancak yatay ekranlara sığdırmak istemiyorsanız, videonuzu düzenlemek için sihirli bir değnek gerekir. Bunun için elbette bir çözümümüz var, ne olduğunu keşfetmek için bu makaleyi okuyun!


TikTok’ta Arka Planı Bulanıklaştırma

TikTok, videolarınıza uygulamak için birçok komik efekt ve filtre sunmasına rağmen, arka planı bulanıklaştıracak özel bir efekt yok. Ancak, bunu yapmak için üçüncü taraf bir uygulamayı kullanmalısınız ve ardından videoyu hesabınıza geri yükleyemezsiniz.

İşte videolarınızın arka planını bulanıklaştırmak için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar. Hepsinin ücretsiz, kullanımı kolay ve diğer bazı harika özellikler sunduklarından emin olduk. İlk üç uygulamamız KineMaster, InShot ve VideoShow’dur.


1. KineMaster

KineMaster Android cihazlar, iPhone’lar ve iPad’ler için en kapsamlı video düzenleme uygulamalarından biridir. Basit bir arayüze ve birkaç dokunuştan sonra videolarınızın profesyonel görünmesini sağlayan bir dizi seçeneğe sahiptir. Premium bir sürüm var, ancak arka planı bulanıklaştırmak için serbest düzenleme gayet iyi çalışacak.

KineMaster kullanmayı seçerseniz, bulanıklık seçeneğini nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Düzenlemek istediğiniz videoyu ekleyin.
Sağdaki daire menüsünden Katman’ı seçin.
Efektler’i seçin.
Şimdi Temel efektler üzerine dokunun ve Gauss Bulanıklığı’nı seçin.
Videoda, çekimin bulanıklaştırmak istediğiniz kısmına bağlı olarak taşıyabileceğiniz veya yeniden boyutlandırabileceğiniz bir kare göreceksiniz. Farklı türde bulanık bir arka plan için Mozaik’i de seçebilirsiniz.


2. InShot

InShot ile birkaç dakika içinde inanılmaz videolar oluşturabilirsiniz.Bu uygulama iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir ve milyonlarca kullanıcının güvenini kazanmıştır. Sizi birkaç saat içinde bir profesyonel haline getirecek basit bir arayüz ve kullanışlı özelliklerle birlikte gelir.

Videonuzu InShot’ta bulanıklaştırmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

Uygulamayı telefonunuzda başlatın ve ana sayfadaki Yeni Oluştur bölümünde Video’yu seçin.
İstediğiniz videoyu seçin.
Videoyu içe aktardığınızda hemen arka planın görüldüğünü göreceksiniz. Arka Plan düğmesini bulmak için aşağıdaki menüde hızlıca kaydırın. Dokunun.
Arka planda görmek istediğiniz bulanıklığı, rengi veya fotoğraf seviyesini seçin.
Arka plan filtresini uygulamak için onay işaretine dokunun.


3. VideoShow

Bu düzenleme uygulaması Google Play’de oldukça popüler ve iOS cihazlar için de mevcut. İyi derecelendirildi, bu yüzden onunla sihir yaratacağından emin olmalısın. Video döndürme, çıkartmalar, efektler, müzik ve daha fazlası gibi diğer harika seçeneklerin yanı sıra video bulanıklaştırma da basitleştirildi. Aşağıdaki adımları takip et:

Uygulamayı başlattıktan sonra, ekranın ortasında artı işaretli bir kareye dokunun.
Düzenlemek istediğiniz videoyu seçin.
En alttaki İleri’ye dokunun.
Aşağıdaki menüden Ayarlar’ı seçin.
Arka plan üzerine dokunun ve Blur’u seçin. Videonuz için siyah, beyaz veya renkli bir arka plan da seçebilirsiniz.
En Boy Oranı sekmesine dokunursanız videonuz için farklı biçimler seçebilir ve çeşitli sosyal medya uygulamaları için uygun hale getirebilirsiniz. Seçtiğiniz videoya bağlı olarak, bulanık arka planınız görünmeden önce buraya dokunmanız gerekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu