Nasıl YapılırTeknoloji

TikTok’a Fotoğraf Ekleme Nasıl Yapılır ?

TikTok, popülaritesinin çoğunu geniş seçenek ve özelleştirme setine borçludur. TikTok’unuzu (TikTok’taki videolar) kişiselleştirmenin en iyi yollarından biri fotoğraf ve fotoğraf şablonları eklemektir.

Bu yazımızdan Tiktoka nasıl fotoğraf ekleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için cihazınızın galerisindeki resimleri kullanabilirsiniz, bu nedenle bazı güzel resimlerin hazır olduğundan emin olun.

TikTok Arka Plan (Background) için fotoğraf ekleme;

TikTok’a fotoğraf eklemenin 2 ana yolu vardır. Birincisi, galerinizden TikTok videonuzun arka planına bir fotoğraf eklemektir.

Not : Devam etmeden önce uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Google Play Store’dan ve Apple App Store’dan iOS’tan güncellemeler indirebilirsiniz.


Galerinizden TikTok’unuza nasıl fotoğraf ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Tabletinizde veya telefonunuzda TikTok’u başlatın.
Yeni bir TikTok oluşturmak için ana ekranın altındaki artı simgesine dokunun.
TikTok’unuzu genellikle yaptığınız gibi kaydetmeye başlayın.
Kaydı duraklatın (ekranın altındaki büyük daireye basın).
Ekranınızın sol alt tarafındaki Efekt üzerine dokunun.
Arka plan seçeneğini değiştirmek için kendi resminizi yükleme seçeneğini seçin (yeşil fotoğraf galerisi simgesi). Yukarıdaki ekran görüntüsüne bakın.
Galerinizden videonuz için arka plan olarak kullanmak istediğiniz bir fotoğraf seçin.
Video çekimini tamamlamak için tekrar kaydet düğmesine dokunun. Resminiz yeni arka plan olacak, oldukça düzgün, değil mi?


TikTok’a Fotoğraf Şablonları Ekleme

TikTok’a fotoğraf eklemenin başka bir yolu da şablonları kullanmaktır. TikTok’unuza birden fazla resim eklemek istiyorsanız bu seçenek daha iyi bir seçimdir. TikTok’ta şablonları nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

TikTok’u başlatın.
Bir TikTok kaydetmeye başlamak için artı simgesini seçin.
Fotoğraf Şablonları seçeneğini belirleyin.
Beğendiğiniz bir şablon seçin. Çok fazla var (doğa, kutlamalar, vb.).
Ardından, eklemek istediğiniz fotoğrafları seçin ve bir TikTok slayt gösterisi oluşturun . İstediğiniz her bir fotoğrafın videoda görünmesini istediğiniz sırayla üzerine dokunmanız yeterlidir.
Akılda tutulması gereken başka bir şey, her şablonun yükleyebileceğiniz belirli sayıda fotoğrafa sahip olmasıdır. Görüntüleri eklemeyi bitirdiğinizde, ekranın üst kısmındaki Tamam düğmesine basın.
Fotoğraflar kısa süre içinde TikTok videonuza yüklenecek. Ardından, efektler, metin, çıkartmalar ve filtrelerle ekstra lezzet ekleyebilirsiniz. Efektlerle çalışmayı bitirdiğinizde sonraki düğmesine basın. TikTok’unuzu karmaşıklaştırmak yerine basit tutmanızı öneririz.
“Slayt Gösterileri” olarak da bilinen şablonlar, içeriğinizi özelleştirmenin ve daha fazla TikTok takipçisi kazanmanın mükemmel bir yoludur. İster komik fotoğraflar, ister siz ve arkadaşlarınız veya anlatmak istediğiniz bir hikaye gibi anlamlı bir şey olsun, TikTok’a resim eklemek basit ve eğlenceli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu