1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. TikTok’ta Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir ?

TikTok’ta Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir ?

TikTok, oluşturulan tüm hesapları bir cep telefonu numarasına bağlar. Kullanıcılar hesap oluştururken cep telefonu numaralarını girerler. TikTok, kullanıcılar girdikten sonra bu numaraları da doğrular. Bu yazımızda merak edenler için tiktok numara değiştirme işlemini adım adım anlatıyoruz.

Bu gibi durumlarda kullanıcıların TikTok’ta cep telefonu numaralarını değiştirmeleri gerekmektedir. TikTok, kullanıcıların telefon numaralarını değiştirmelerine izin verir. Bu yazımız da sizler için TikTok’ta bir cep telefonu numarasını nasıl değiştirebileceğinizi göreceğiz.

TikTok’ta Numara Değiştirme Adımları;

1. TikTok’u Açın: TikTok’ta cep telefonu numaranızı değiştirmenin ilk adımı uygulamayı başlatmaktır.

2. Profil bölümüne gidin: TikTok uygulamasının açılması, uygulamayı varsayılan olarak ana ekranda başlatacaktır. Ana ekrandan profil bölümüne doğru ilerlemeniz gerekir. Resimde gösterildiği gibi ekranın sağ alt köşesindeki “Ben” seçeneğine dokunun. Sonuç olarak, TikTok profiliniz açılacaktır.

tiktok'ta numara değiştirme adımları

3. Menüyü açın: TikTok’un profil bölümünü açmak size aşağıda gösterilen ekranı verecektir. Bu ekran, aşağıdaki gibi tüm profil ayrıntılarınızı içerecektir

Gönderiler
Profil fotoğrafı
Kullanıcı adı
Ve diğer seçenekler de. Menüyü bulmanız ve açmanız gerekir. Menü, ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesiyle temsil edilir. Menüye erişmek için bu simgeye bir kez dokunun.

tiktok telefon numarasi degistirme adimlari2

 

4. Hesabımı yönet seçeneğini seçin: Menüye dokunmanın bir sonucu olarak, aşağıda gösterilen bölüme yönlendirileceksiniz. Bu bölüm, profilinizle ilgili tüm farklı bölümleri içerecektir. Listeden “hesabımı yönet” bölümünü seçmelisiniz. Bu, okla gösterildiği gibi listenin en üstünde olmalıdır.

tiktok telefon numarasi degistirme adimlari3

5. Telefon Numarasını Seçin: Hesabımı yönet bölümünü seçtiğinizde, aşağıda gösterilen bölüme yönlendirileceksiniz. Tikcode’um vb. Gibi hesabınızla ilgili bir dizi seçenek alacaksınız. Seçenekler listesinden Telefon numarası seçeneğini bulmanız gerekir. Telefon numarası seçeneğine bir kez dokunun ve açın.

6. Değiştir’e dokunun: Telefon numarası seçeneğinin seçilmesi, ekranınızda bir açılır mesaj görüntülenmesine neden olacaktır. Bu bir onay açılır mesajıdır. Açılır mesaj, telefon numaranızı değiştirmek isteyip istemediğinize dair onay ister. Devam etmek için Değiştir seçeneğine dokunun.

7. Mevcut numaranızı girin: Değiştirme seçeneğine tıkladıktan sonra bu aşamada güncel cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Alan kodunu seçin ve şu anda TikTok’ta kayıtlı cep telefonu numarasını girin.

8. Ok’a dokunun: Telefon numarasını girdikten sonra devam edebilirsiniz. Devam etmek için resimde gösterilen pembe oka dokunun. Bu sizi ileriye götürür.

9. Onay kodunu girin: Ok işaretine dokunduğunuzda, aşağıda gösterilen bölüme yönlendirileceksiniz. Bu bölüm, mevcut telefon numarasını onaylamanız gereken yerdir. TikTok, numaranıza 4 haneli bir onay kodu göndermiş olacaktır. Kodu aşağıdaki boşluğa olduğu gibi girin.

10. Oka dokunun: Kodu girdikten sonra ilerlemeniz gerekir. Bunu yapmak için oka dokunmanız gerekir. Kodu girdikten sonra pembe renkli bir ok görünecektir. Cep telefonu numarasının değiştirilmesine devam etmek için bu ok işaretine dokunun.

11. Yeni telefon numarasını girin: Eski numaranızın doğrulanmasının bir sonucu olarak, yeni numarayı girmenize izin verilecektir. Sağlanan alana dokunun. Yeni telefon numaranızı doğru bir şekilde girin.

12. Taman tuşuna dokunun: Yeni telefon numarasını girdikten sonra tekrar devam edebilirsiniz. Bunu yapmak için ok işaretine dokunmanız gerekir. Yeni telefon numaranızı girdikten sonra ok vurgulanacaktır. Devam etmek için üzerine dokunun.

13. Onay kodunu girin: Yeni telefon numarasını girmenizin bir sonucu olarak, onu da doğrulamanız gerekecektir. TikTok, telefonunuza 4 haneli bir doğrulama kodu gönderecektir. Sağlanan alana dokunun ve bu bölüme yeniden yönlendirildikten sonra 4 basamaklı doğrulama kodunu girin.

14. Devam etmek için tamam tuşuna dokunun: 4 basamaklı doğrulama kodunu girdikten sonra, numara değiştirmeye devam edebilirsiniz. Devam etmek için o ok işaretine dokunun.

15. Numara değişikliğini onaylayın: Yukarıda açıklanan tüm adımları takip ettiğinizde ekranda bir açılır onay mesajı olacaktır. Yeşil mesajı görürseniz, TikTok’taki cep telefonu numaranızı başarıyla değiştirmişsiniz demektir.

TikTok’ta numarasını değiştirmek isteyen herhangi bir kullanıcı yukarıda açıklanan adımları takip edebilir. Prosedür basit olduğu kadar takip etmesi de kolaydır. Biraz uzun olmasına rağmen, herhangi bir kullanıcı TikTok’ta cep telefonu numarası değişikliği yapabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap