Tiyokas genel olarak çok çeşitli kas ve iskelet hastalıklarını tedavi eden jel formda bir üründür.

Tiyokas Jel Nedir ve Ne İçin Kullanılır ?

Bu ilaç, en çok iltihaplı romatizmal eklem ağrıları, romatizmaya bağlı olmayan kas-iskelet ağrılarının lokal tedavisinde etkilidir. Omurga hastalığı, kas ağrısı, eklemlere bitişik şişme veya yumuşak doku iltihabı, omuz sertliği, ve artrit ağrısını tedavi etmek içinde kullanılır. 18 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır. Ayrıca hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Bu krem, spor veya kazalar sırasında oluşan burkulma, ezilme, incilme, morarma, çıkık ve kas rahatsızlıkları gibi durumlarda topikal tedaviler için tercih edilir.  TIYOKAS, jel genel anlamda  ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici bir jeldir. Bu kremi eller, kollar, ayaklar, bacaklar, omuzlar ve boyun bölgesinde kullanabilirsiniz.

TIYOKAS JEL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :

*Diğer kas gevşeticiler ile birlikte  kullanmayınız.  Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu doktorunuza bildiriniz. *Göz , burun , ağız  ya da  genital bölgeye uygulanmamalıdır. *Tedaviniz süresince bu ilaçla birlikte, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini beraber kullanmayınız. *Hasarlı cilt bölgesini hava geçirmeyen kapatıcı bandajlarla sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak uygulamalar yapmayınız. *Kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından herhangi biri gelişirse, ilacın kullanımını durdurup doktorunuza başvurunuz. *Eğer kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaç kullanımı veya  kanama problemleri ya da kasların görev yapamaması durumlarından herhangi birine sahip iseniz; kullanmadan önce mutlaka doktorunuza bildiriniz. *Şiddetli böbrek yetmezliğiniz ya da karaciğer yetmezliğiniz varsa; kullanmadan önce doktorunuza danışınız. *İlacın kullanımına başladıysanız  2 hafta süresince  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız. Bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir. *Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız. *İlacı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel kuruduktan sonra giyininiz.

TIYOKAS JEL Nasıl Kullanılır ?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.*İlacı uygulamadan önce söz konusu bölgenin ve ellerinizin temizliğini sağlayınız.*İlacı ağrılı bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif  hareketlerle masaj yaparak günde 2-3 defa uygulayınız.*Doktorunuzun belirttiği süre boyunca ilacı uygulamaya devam edin ve gerekmedikçe yarıda bırakmayın.

Tiyokas Jel 2021 Güncel Fiyatı

Bu jel kremin güncel fiyatı 28.36 liradır.