1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Tretin Krem Ne İşe Yarar, Tretin Krem 2021 Fiyatı Ne Kadar ?

Tretin Krem Ne İşe Yarar, Tretin Krem 2021 Fiyatı Ne Kadar ?

Ergenlik sivilceleri ve cilt lekeleri için kullanılan Tretin krem hakkında merak ettiklerinizi sizler için hazırladık. Sadece eczanelerde satılan sivilce kremleri arasında yer alan Tretin krem ne işe yarar, Tretin krem yan etkileri ve kullanım talimatları bu yazımız da sizlerle.

Tretin krem cilt hücrelerini besleyerek, cildin yenilenmesine yardımcı olan, A vitamininin cilde sürülebilen bir ilaçtır. Deriye uygulandığında derinin en üst tabakası olan epidermise ait hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu için aşırı keratin oluşumunu baskılar ve derinin kendisini onarma mekanizmalarını uyarır. Kısa sürede cildi onararak lekelerin giderilmesinde büyük rol oynayan Tretin kremi uzman doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Tretin kremi Komedon (cilt altındaki yağ ile kir tabakasının birleşmesinden oluşan siyah noktalar), püstül (içi irinle dolu kabarcık) ve papüllerle (deride küçük, kenarları iyice belli kabartılar) birlikte görülen Akne vulgaris (sivilce) tedavisinde ve Psoriazis (sedef hastalığı), İktiyozis (balık pulu hastalığı) ve Hiperkeratozis (deri kalınlığının artması) tedavisinde kullanabilirsiniz. İçerisinde bulunan etken maddesine karşı bir alerjiniz var ise ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden uzman doktorunuz tarafından onay almalısınız.

İlgili İçerik; Doktorların Önerdiği Sivilce Kremleri

TRETİN KREM NASIL KULLANILIR?

Uzman doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyin. Parmağınızın ucuyla ufak miktarda aldığınız ilacı lezyonlu deri bölgesine hafifçe sürün. Günde bir kez geceleri uygulanmalıdır.

Kullanım sonrası ciltte pul pul dökülme ve hafif yanma gibi etkiler normal kabul edilmekle beraber, Tretini sürdükten sonra kesinlikle güneşe çıkılmamalıdır.

TRETİN KREMİN GÜNCEL FİYATI

Vücuttaki leke, sivilce tedavisinde, cildi yapılandırmada hem de yaşlanmanın önüne geçmede faydaları olan Tretin Krem 60.53 Lira olarak satılmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap