1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Türkiye İyi Niyet Elçisi Olan Hazal Kaya Kimdir ?

Türkiye İyi Niyet Elçisi Olan Hazal Kaya Kimdir ?

Hazal Kaya

Hazal Kaya’nın tam adı Leyla Hazal Kaya’dır. 1 Ekim 1990 tarihinde Gaziantep’de doğan oyuncu Hazal kaya hayatımıza ilk olarak 2007 yılında ” Genco ” adlı bir televizyon dizisinde başrol oynayarak girmişti. 2008 yılında Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Nihal karakteri ile asıl ününe kavuşan sanatçı bu dizideki oyunculuğu ile büyük ilgi toplamıştı.

2011 yılında Show TV’de başlayan “Adını Feriha Koydum” adlı dizide baş rol oynayan oyuncu 2012-2013 sezonunda “Son Yaz Balkanlar 1912” adlı dizi ile ekrana dönmüştü.

Yer aldığı projeler ve başarılı oyunculuğu ile adından sıklıkla söz ettiren eden Hazal Kaya, son zamanlarda gündemde yer alan haberlerle beraber, internette merak edilmeye başladı. Bir içecek firmasının reklam yüzü olmasıyla televizyon dünyasına adım atan oyuncu başarılarının yanı sıra sosyal medyayı aktif kullanırken anneliği, hayvanseverliği ve kadın hakları konusunda yaptığı paylaşımlar ve fikirleriyle çok ilgi çeken beğeni toplayan ve birçok kullanıcınında takip ettiği örnek isimlerden biri durumunda.

Hazal Kaya, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye’nin iyi niyet elçisi oldu.

Bu yeni işbirliği için yarın saat 13.00’te UNFPA’ nin YouTube kanalında başarılı oyuncuyla birlikte özel bir yayın düzenlenecek. 30 yaşındaki başarılı oyuncu Instagram hesabında yaptığı paylaşımda bu işbirliğini şu sözlerle duyurdu: “Bütün kadınların, kız çocuklarının ve kırılgan grupların daha sağlıklı, güvenli ve eşit bir dünyada yaşaması için mücadele etmekten vazgeçmeyeceğim.”

 

Yorum Yap

Yorum Yap