1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Türklerden Vize İstemeyen Ülkeler 2021 Listesi..!

Türklerden Vize İstemeyen Ülkeler 2021 Listesi..!

Yeni korona virüs salgını nedeni ile durma noktasına gelen fakat aşı sürecinin başlaması ile beraber yeniden hareketlenen yurt dışı seyahatlerinde bazı ülkeler tarafından farklı uygulamalara geçiliyor. Bununla beraber Türklere özel vizesiz uygulamaları tercih eden ülkelerde var. Bu yazımız da sizler için Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler listesini sizin için hazırladık.

Yurt dışına çıkacak olan Türk vatandaşlarının vize uygulamayan ülkeleri iyi bilmesi gerekiyor. Peki Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler arasında hangi yerler bulunuyor? Türkiye’ye giriş için Türkiye Giriş Formu zorunlu oldu Toplamda 91 ülke 30 ila 90 gün arası sürecek bir turistik gezi için Türk vatandaşlarından vize istemiyor. 15 ülke sınır kapısından 10 ülke ise online vize yöntemi ile kolaylık sağlıyor.

TÜRK VATANDAŞLARINDAN VİZE İSTEMEYEN ÜLKELER LİSTESİ

# 1 AZERBAYCAN

– Kardeş ülke Azerbaycan’da uygulanan vizesiz seyahat süresi toplam 90 gün.- Ayrıca ülkede çıkartılan yeni tip çipli kimlikli kartlar da ülke için seyahat belgesi olarak kullanılabilmektedir.

azerbaycan
azerbaycan’ın başkenti bakü.

# 2 BAHREYN

– Bahreyn’de vizesiz seyahat süresi toplamda 15 gün.- O süre dolduğunda 15 gün daha vizesiz uygulamayı uzatabilme hakkına sahipsiniz.

– Ülkede ayrıca online vize uygulaması da mevcut ve kapıda vize işlemi de yapılıyor.

bahreyn


# 3 BARBADOS

– Tamamen yaz tatili amaçlı gerçekleştirilen bir seyahat ülkesi olan Barbados için Türk vatandaşlarına 90 gün vizesiz uygulama sunuluyor.


# 4 BOSNA HERSEK / ARJANTİN / ARNAVUTLUK

– Balkan ülkesi Bosna Hersek’te, Avrupa ülkesi Arnavutluk’ta ve Güney Amerika ülkesi Arjantin’de seyahat edeceğiniz zaman, 90 gün vizesiz uygulamasından yararlanabilirsiniz.


# 5 BELARUS

– Avrupa ülkesi Belarus, vizesiz seyahat için en az süre uygulayan ülke. Belarus için uygulanan süre toplam 30 gün.


# 6 GÜRCİSTAN

– Komşu ülkede vizesiz seyahat süresi toplamda 1 yıl ve kimlikle de seyahat edilebiliyor.- Gürcistan’a ayrıca aşı raporu getirmeden Türk vatandaşları için giriş izni verilebiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap