Twitter Fleets Nedir, Twitter Story Nasıl Kullanılır ?

Twitter Fleets Nedir, Twitter Story Nasıl Kullanılır ?

Milyonlarca kullanıcının uzun süredir beklediği Twitter Fleets özelliği en sonunda etkinleştirildi. Twitter hikaye özelliği kullanıcıların büyük ilgisini çekti. Twitter kullanıcıları Twitter Story özelliğinin nasıl kullanılacağını araştırmakta. Twitter Fleets özelliği fenomenler tarafından kullanılınca da dikkatleri daha çok üzerine çekti.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter yeni özelliği olan Fleets’i kullanıma açtı. Instagram, Facebook ve Whatsapp’taki hikaye özelliği gibi Twitter’da da artık Fleets özelliği kullanıcıların anlık paylaşımını sağlayacak. Peki, Twitter hikaye nasıl atılır? Twitter fleets ve story özelliği nasıl kullanılır?

Twitter Fleets Nedir ?

Twitter Fleets nedir?

Twitter Fleets, birçok sosyal medya uygulamasında olan hikayeler bölümünün Twitter’a uyarlanmış en son halidir. Kullanıcıların anlık düşüncelerini paylaştığı Twitter Fleets’ta storyler 24 saat boyunca akışta kalmaktadır.

Twitter story nasıl kullanılır?

24 saat içinde silinen paylaşımlar olarak bilinen “Story” ya da Türkçe çevirisi ile “Hikayeler” özelliği Twitter’da “Fleets” adıyla kullanıma açıldı. Fleet’ler, tıpkı Instagram’daki gibi Twitter uygulamasının hemen üstünde, yuvarlak profil resimleriyle birlikte sıralanacak. Ayrıca ana sayfadaki bir tweet de Twitter Fleets’te hikaye olarak paylaşılabilecek.

Twitter fleets nasıl kullanılır? Twitter hikaye atma

Kullanıcılar, metin, Tweetler, fotoğraflar veya videolar ile Fleet oluşturabilecek ve Fleet’lerini çeşitli arka plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilecek. Fleets’de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet’de Paylaş” a basmak yeterli. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebilir. Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets’de mevcut olacak.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER