Twitter, iş adamı Elon Musk tarafından satın alındığından beri sürekli değişikliklere uğradı. Son zamanlarda Twitter'ın kullanıcı arayüzünün yakında değişeceği bildirildi.

4K 16 inç OLED Ekrana Sahip Acer Swift Edge Dünyanın En Hafif Bilgisayarı Piyasaya Çıktı 4K 16 inç OLED Ekrana Sahip Acer Swift Edge Dünyanın En Hafif Bilgisayarı Piyasaya Çıktı

Twitter, iş adamı Elon Musk tarafından satın alındığından beri sürekli değişikliklere uğradı. Son zamanlarda Twitter'ın kullanıcı arayüzünün yakında değişeceği bildirildi. Daha önce Twitter'da insanlar yalnızca doğrulandıktan sonra mavi rozetler alırken, şimdi gri ve altın gibi renklerden değişti. Yeni kurala göre, Twitter'da Mavi Tik almak istiyorsanız, bunun için her ay Twitter Blue'ya abone olmanız gerekecek. 8$ ödeyerek hesabınıza kolayca Mavi Tik alabilirsiniz. Twitter Blue henüz Türkiye'de piyasaya sürülmemiş olsa da. Ancak bazı kullanıcılar VPN üzerinden Twitter Blue'ya abone oluyor ve hesapta mavi tik alıyor.

Bu sayede kolayca mavi tik alabilirsiniz.

Twitter'da Mavi Tik almak için öncelikle Twitter'da hesabınıza giriş yapmalısınız. Twitter Blue şu anda Türkiye'de başlatılmadığından, Google arama motoruna giderek VPN indirmeniz gerekiyor. VPN'i indirip sunucunuzu Türkiye'den başka bir ülkeye değiştirdiğiniz anda, Twitter'ınızın altında 'Twitter Blue' seçeneğinin görüneceğini göreceksiniz. Not, bu seçeneği VPN olmadan göremezsiniz. Bundan sonra Twitter Blue seçeneğine tıklayıp burada sorulan bilgileri doldurmanız gerekiyor. Burada ödeme ile ilgili detayları doldurmanız ve istenen adrese Türkiye  yerine Amerika Birleşik Devletleri adresini veya nerede konum giriyorsanız onu girmeniz gerekiyor. Türkiye adresini veya konumunu girerseniz,

Ödeme bilgilerini doldururken adres ve posta kodunu dikkatli bir şekilde girin ve ödemeyi gerçekleştirin. Ödemeyi yaptıktan sonra Twitter'dan, Twitter Blue aboneliğinizin başarılı olduğunu belirten bir bildirim alacaksınız. Sadece birkaç gün sonra, Blue Tech hesabınızda görünmeye başlayacak.

Bu özel özellikler Twitter Blue'da mevcut olacak
Aslında Twitter Blue'da normal Twitter yerine kullanıcılara bazı özel imkanlar sunulacak. Twitter Blue'da en iyi trendleri, en önemli haberleri, uzun videoları alacaksınız, hatta videoları tam HD olarak yükleyebilirsiniz. Bunun dışında, Twitter Blue'da Tweeti Geri Al ve Tweeti Düzenle gibi harika özelliklere sahip olacaksınız.

Twitter Blue için ödeme yaptığınızda Mavi Rozeti hemen alamayacağınızı unutmayın. Bunun için 7 gün beklemeniz gerekecek çünkü Twitter CEO'su LL Musk, doğrulamanın bu sefer otomatik değil, insanlar tarafından yapılacağını söyledi.

Bunu aklında tut
Twitter Blue'ya VPN yardımıyla abone olursanız, Twitter'ın adresinizi kontrol edip yanlış bulduğunda Twitter Blue aboneliğinizin iptal edilebileceğini ve ödemenizin kaybedilebileceğini unutmayın. Can Bu nedenle, yalnızca düşündükten sonra VPN üzerinden Twitter Blue'ya abone olun. Ayrıca, önümüzdeki dönemde Twitter Blue Türkiye'de piyasaya sürüldüğünde, Türkiye'de ABD'den daha ucuza piyasaya sürülecek olabilir.