Bir havaalanında neredeyse her şeyi satın alabilirsiniz, ancak diğer alışveriş yerlerine göre biraz daha pahalı olabilir. Uçuş görevlileri havalimanlarında satın alabileceğiniz en iyi şeylerin cilt bakım ürünleri olduğunu söyledi. Havalimanında Satın Alabileceğiniz en kötü şeyler ise alkol, hediyelik eşya, boyun yastıkları, şişelenmiş su ve kulaklıklar olduğunu söyledi.
  • İster yurtiçinde ister yurtdışında seyahat ediyor olun, havaalanları genellikle insanların satın alabileceği birçok eşyaya vardıre bazı satın alımlar diğerlerinden daha akıllıcadır.
Uçuş görevlilerine göre havalimanında satın alabileceğiniz en iyi ve en kötü şeyleri görmek için okumaya devam edin.

"Uçakta yemek seçeneklerinden kaçınmak istiyorsanız uçak için atıştırmalık satın almak kötü bir fikir değildir. "

Yerli bir havayolu şirketi için uçuş görevlisi olan Seyhan Topak, "birçok havaalanı restoranının yüksek fiyat seviyelerine sahip olduğu biliniyor, ancak bir havaalanında bulduğunuz bazı atıştırmalıklar oldukça iyi olabilir" dedi. Bu nedenle, havaalanına gelmeden önce evde yemek yemeyi ve sonra havaalanına geldiğinizde atıştırmalıklara yüklenmeyi düşünebilirsiniz.

"Başka yerde bulamayacağınız makyaj ürünlerine sahip olabilir"

Yerel bir havayolu şirketinin uçuş görevlisi olan Seyhan Topak, gümrüksüz mağazalardan kozmetik satın almanın harika bir fikir olduğunu söyledi - özellikle denemek için yeni bir ürün arıyorsanız. "Satın aldığınız ürünler için vergi ödemek zorunda kalmayacaksınız " dedi. "Uluslararası havaalanlarında farklı cilt bakım seçeneklerini keşfederken özel ürünler bulabilirsiniz" “Cilt bakımına takıntılı olanlar için uluslararası bir havaalanında ürün satın almak mutlak bir zorunluluktur. Bonus olarak, gümrüksüz mağazalardan satın aldığınız ürünler vergilendirilmez. "Alkol almaktan kaçınmalısınız" Uzun bir uçuş sizi bol miktarda susuz bırakabileceğinden, sizi nemlendirecek bir içecekle kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Ayrıca sular ve diğer içecekler genellikle havaalanı birasından veya bir kadeh şarabtan çok daha ucuzdur. "Kendi boyun yastıklarınızı satın almak yerine getirmeye çalışın" Yolculara mümkün olduğunca paketleme listelerine boyun yastığı eklemelerini tavsiye ettiğini söyledi. Havalimanlarındaki boyun yastıklarının pahalı olabileceğini ve koruyucu ambalajlarla kaplanmadıkları sürece, evden getirebileceğinizden daha fazla mikroplara maruz kaldıklarını söyledi.

"Havaalanında değil, uçakta kulaklık satın alın"

Bir havaalanında teknoloji ürünü satın alıyorsanız, çok fazla ödeme yaparsınız. Örneğin, uçuşunuz için kulaklıklara ihtiyacınız varsa, uçakta bunları satın almanız daha iyi olur. Tüm büyük havayollarında kulaklık fiyatları 2-5 dolar arasındadır. "Plastik su şişelerini atlayın ve kendinizinkini getirin" Bir havaalanında şişe su almak pahalı olabilir, bu yüzden her ne pahasına olursa olsun satın almaktan kaçınmaya çalışın. Bunun yerine, kendi boş şişenizi getirin ve havaalanı güvenliğinden geçtikten sonra doldurun. Neyse ki, birçok havaalanı içeceğinizi yenileyebileceğiniz şişe doldurma istasyonları belirlemiştir.