Üslü Sayılar Kopyala Yapıştır (¹²³⁴⁵⁶⁷⁸⁹⁰)

Üslü Sayılar Kopyala Yapıştır (¹²³⁴⁵⁶⁷⁸⁹⁰)

Üslü Sayılar her alanda kullanılan ve ihtiyaç olan bir durumdur. Üslü Sayılar; matematikte, tarihte, sosyal medya sitelerinde vb. tüm alanlarda kullanılmaktadır. Peki Üslü Sayılar nasıl yapılır, klavyeden üslü sayı yapmayı sizler için bu yazımız da hazırladık.

Üslü Sayılar genellikle iş belgelerinde bulunur. Bir rakamı kuvvete yükselten matematiksel ifadelerde üsleri kullanırsınız. Klavyede üslü sayı yapmak için boşluk tuşunun solundaki “Alt” tuşuna basılı tutarak sağdaki “NumberPad” rakam tuşlarında 0185 yazarsanız tuşları bıraktığınızda “¹” harfi, 0178 yazarsanız tuşları bıraktığınızda “²” işareti, 0179 yazarsanız tuşları bıraktığınız “³” işareti çıkar. Diğer üslü sayılar aşağıda mevcuttur.
İhtiyaç duymadıklarınızı sildikten sonra butona basarak bu yazımı bilgisayarın hafızasına alabilirsiniz. Sonra istediğiniz yerde Ctrl+V tuşlarına basarak bu ifadeyi yapıştırabilirsiniz Bu yöntem Word gibi ofis programlarında da çalışır.

Üslü Sayılar Kopyala Yapıştır (¹²³⁴⁵⁶⁷⁸⁹⁰)

(¹)
(²)
(³)
(⁴)
(⁵)
(⁶)
(⁷)
(⁸)
(⁹)
(⁰)

Tırnak ve Paarantez Nasıl Yapılır ?

” => alt + 34
‘ => alt + 39
( => alt + 40
) => alt + 41
[ => alt + 91
] => alt + 93
{ => alt + 123
} => alt + 125
« => alt + 174
» => alt + 175

  • Yorumlar 1
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    • Hasan bey3 Mart 2021 17:57

      Biraz zor kopyaladim ama teşekkürler.

BENZER İÇERİKLER