Uykuda Kına Yakılması Ne Anlama Gelir, Cinler Uykuda Kına Yakar mı ?

Uykuda Kına Yakılması Ne Anlama Gelir, Cinler Uykuda Kına Yakar mı ?

Uyku esnasında görülen bir çok rüyanın İslam Alimlerine göre farklı anlamları bulunmaktadır. Uykudan uyandığınız zaman eliniz de veya ayağınıza kına yakıldığını görürseniz bu tür bir rüyanın çok farklı anlamları bulunabilir. Özellikle gördüğünüz rüyanın renkleri, oluş biçimi ve rüya da gördüğünüz, duyduğunuz isimler rüyanın yorumlanması için son derece önemlidir. Peki uykuda kına yakılması ne demek? Cinler uykuda kına yakar mı gibi sorularınızın cevapları bu yazımız da sizlerle.

Aslına bakmak gerekirse rüya da kınalanmak ruhun varlığının ispatlarından bir tanesidir. Rüyada kınalanmak diğer rüyalara göre çok farklı bir durum olarak bilinmektedir. Bazı kimselerin sabah uyandıkları zaman elleri ya da ayaklarının kınalanmış bir şekilde olduğu iddia edilir. Eğer o kişi eline ya da vücuduna kına yakmadığından emin ise ya da bir başkasının şakasına bile olsa böyle bir davranış sergilemeyeceğini biliyorsa bu durum onu kesinlikle korkutabilir. Çünkü halk arasında uykuda kınalanma ile ilgili görüşlerin farklı kişilere göre yorumlanması hatta abartılarak o kişinin cinlerin düğününe katılıp orada kınaladığını bile söyleyenlerler olabilmektedir.

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun rüyada kına yakılmasının ne anlama geldiği hakkındaki görüşünü sizler için derledik.

Uyku Sırasında Kına Yakılması Ne Demek, Cinler Uykuda Kına Yakar mıi?

Uykuda Kına

İnsan ruhu uyku anındayken vücuttan çıkıp farklı alemleri ziyaret etmektedir. Bu kapsamda incelendiğinde rüya da vücuda geri dönüldüğünde yaşananların kalıntısı olarak bilinmektedir. Melek, insan ve cinler alemini dolaşan insan ruhu, dönerken o gezdiği yerlerden bazı izlerin vücutta çıkmasına neden olur. Bu izler kına ya da daha farklı belirtiler halinde de ortaya çıkabilir. Bu durumun dini açıdan hiçbir kesinliği olmasa da muhtemel görüş bu şekildedir.

 • Yorumlar 2
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  • Burcu17 Ekim 2020 17:18

   korkunç bi durum geceleri gözüme uyku girmez artık

  • Furkan17 Ekim 2020 17:23

   Bu durumu bende yaşadım gerçekten doğru sabah bir uyandım sağ baş parmagim orta parmagim kinaliydi

BENZER İÇERİKLER