Uykularınızı Kaçıracak 12 Korkunç İşkence Yöntemi..!

Uykularınızı Kaçıracak 12 Korkunç İşkence Yöntemi..!

Bundan çok uzun yılları önce insanlardan bilgi almanın en kötü ve dehşet verici yollarından bir tanesi onlara işkence etmekti. İşkence yöntemi insanların suçlarını itiraf etmeleri için kullanılan en popüler yöntemler arasında yer alıyordu. Bunun en acı yanı ise bazen işlemedikleri suçlar yüzünden bile bu korkunç işkenceleri gören insanlar vardı.

İnsanları kazığa oturtmak, çarmıha germek, tarihte oldukça yaygındı. Fakat o kadar berbat olan başka yöntemler de vardı, onları okumak bile sizi ürpertebilir.

Hala ilgilenenler için, şimdiye kadar kaydedilen en korkunç işkence yöntemlerinin listesini sizler için hazırladık.

1. Yahuda Beşiği İşkence Yöntemi

Yahuda Beşiği İşkence Yöntemi

Bel kemerini (iplere tutturulmuş) kurbanın etrafına yerleştirip sivri üst kısmı anüs veya vajinaya sokulmuş olarak yavaşça piramit şekilli koltuğa indirirsiniz. Bu yöntem kesinlikle “Testere” filmlerine ilham verdi. Piramidin üstüne oturtulan kurban, piramidin ucu acı verici bir şekilde kaba etlerine yükselene kadar halatlar tarafından aşağı çekilirdi. Ve bu yöntemde kullanılan aletler asla temizlenmezdi. Bir şekilde işkenceden sağ kurtulanlar olursa enfeksiyondan hayatlarını kaybederlerdi.

2.Kan Kartalı İşkencesi (Vikinglerin İşkence Yöntemi)

Kan Kartalı İşkencesi

Kan Kartalı (Blood Eagle),uygulaması oldukça kan ve dehşet içeren bir işkence yöntemi. Genel olarak birinin babasını öldüren soylu kişilere yapılan bu işkencenin gerçekleşmesi için kurban tahtadan bir platforma şekilde olduğu gibi yüz üstü uzanıyor. Sonra keskin bir alet yardımı ile sırtına bir kartal figürü oyuluyor. Kartal figürü kurbanın sırtına oyulurken olabildiğince derin olmasına özen gösteriliyor. Bu işlemden sonra kurbanın omurgası görülebilecek bir hal alıyor. Ritüeli uygulayan kişi ellerini kurbanın sırtından geçirip kaburga kemikleri teker teker ters çeviriyor. Böylece kanatlarını açmış kanlı bir kartal görüntüsü oluşuyor. En son işlem olarak da kurbanın ciğerleri sırtın açılmış kısmından sökülüyor ve omuzlarına konuyor.

3. Gıdıklama ile İşkence (tickle işkence)

Orta Çağ’da Çin’de uygulanan en tehlikeli işkence yöntemlerinden bir tanesidir. Özellikle Hanedanların kullandığı bu yöntemde kişide her hangi bir iz bırakmadan onu sorgulamak için yapılmaktadır.

Roma kamplarında bunun bir varyasyonu, kurbanın ayaklarını tuz çözeltisine daldırmayı ve sonra ayakların dibine bir keçi koyarak yalatmayı içeriyordu. Bu normal gıdıklama olarak başlar, ancak zaman geçtikçe dehşet verici bir acıya dönüşecektir.

4. İsveç İşkencesi (Schwedentrunk)

İsveç İşkencesi (Schwedentrunk)

30 yıl savaşları sırasında uygulanan en korkunç ve ürkütücü işkence yöntemlerinden bir tanesidir. İsveçli askerler ve paralı askerler, lordları için savaştıkları savaşta herhangi bir ücret alamadılar. Bunun yerine, geçtikleri bölgeleri yağmaladılar. Boktan bahsetmişken, ‘İsveç İşkencesi’ yöntemi, mağduru tehlikeli miktarlarda kötü gübre / idrar / dışkı içmeye zorlayarak mide şişmesini ağrılı seviyelere çıkarmaya zorlamaktı. Ama hepsi bu değildi – kurbanlar sorgulayıcıların sorularına cevap vermezlerse, karnında dururlar ve üzerlerine atlarlardı.

5.Pirinç boğa işkencesi (Brazen Boğa)

Pirinç boğa işkencesi (Brazen Boğa)

Sicilya boğası olarak da bilinen bu yöntem antik Yunan’da keşfedilmiş. Yanında bir kapağı bulunan yekpare pirinçten imal döküm boğa. Kurban bu kapaktan boğanın içine yerleştiriliyor ve boğanın altında bir ateş yakılıyor ve çığlıklar içinde yavaş yavaş pişiyor. Boğanın özel dizaynı sayesinde kurbanın çığlıkları çok daha ekolu ve güçlü şekilde duyulabiliyor.

6. Beyaz İşkence

Beyaz İşkence

Belki de bu listedeki en garip işkence yöntemi sayılabilir. Mağdur, penceresiz beyaz bir odada uzun süre hücre hapsinde tutulur. Giysileri beyaz. Beyaz bir tabakta beyaz yiyecek verilir.

7. Göğüs Delici (Breast Ripper)

Göğüs Delici (Breast Ripper)

16. Yüzyılda zina ve kürtaj ile suçlanan kadınlar için kullanılan bir işkence yöntemiydi. Memelerin sökülmesi için kullanılan bu aletler genellikle kullanılmadan önce ısıtılırdı…

8. İşkence Armudu (Pear of Anguish)

İşkence Armudu (Pear of Anguish)

İşkence tarihinin eğer bir el kitabı varsa ilk sayfa da kesinlikle İşkence Armudu (Pear of Anguish) yer almalıdır. İşkence armudu suçlunun ağzına, vajinasına ya da anüsüne sokularak gerdirilme pirensibi ile çalışırdı.

9. Ağaca Bağırsak Bağlama İşkencesi (Tying Intestines Around a Tree)

Ağaca Bağırsak Bağlama İşkencesi (Tying Intestines Around a Tree)

Resimde ki ağaç işkencenin gerçekte yapıldığı tek ağaçtır ve işkenceyi gören kişi Teğmen Thomas Boyd’dur. İşkence suçlunun bağırsağı ağaça bağlanarak onun ağaç etrafında dönmesi sağlanarak uygulanmaktadır. Ağacın etrafında bir süre koşan suçlu çektiği dehşet verici acıya ve kan kaybına dayanamayarak ölür.

10. Çin Su İşkencesi (Chinese Water Torture)

Çin Su İşkencesi (Chinese Water Torture)

Bir mekanizmaya çeşme bağlanır. Kurbanın kafası kazınır ve yuvarlak bir yere başı sabitlenir. Kişinin en zayıf bölgesine su yavaşça damlatılır. İlk başlarda etki görülmez. Kişi başka kimseyle konuşamayacağından sadece damlayan suya odaklanır.. Bir süre sonra suyun düşme zamanını ” şimdi düşecek, şimdi düştü ” diye takmaya başlayacak. Ve nihai sonuç. DELİRMEK…

11. Bambu İşkencesi (Bamboo Torture)

Suçlu taze bir bambu filizi üzerine oturtulur ve sağlamca bağlanır. Bambu çabuk büyür ve kuvvetlidir. Sivri ucu insanın etine batar ve etin diğer tarafından çıkana kadar büyümeye devam eder.Efsane avcıları bunu test etmişler ve mümkün olduğunu ve doğru olabileceğini görmüşler.

Bambu hala işkence yöntemi olarak kullanılıyor. Bambu gerçekten hızlı büyür. Bu durumda, fidan anusu yırtıp kurbanın vücudundaki yolculuğuna devam edecektir.

12. Scaphism İşkencesi

Scaphism İşkencesi

Evet beklediğiniz gibi en dehşet verici işkence yöntemini en sona bıraktık. Fars döneminden kalma bir işkence ve idam yöntemidir. Bu yöntemde suçluya bolca bal ve süt yediriliyor. Sonrasında üzerine bal sürerek güneşin altında bir kayığa bindirilip bağlı bir vaziyette göle bırakıyorlar. Böylece böcekler suçluyu yiyor ve acılı, uzun vadeli bir ölüme sebep oluyor. Scaphism insanoğlunun gördüğü en acılı işkence yöntemlerinden biridir.

Scaphism uzun süreli bir işkence şeklidir. Mahkum bir sandala bağlanır ve üzerine bolca bal sürülür, süt dökülür.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER