1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Vajinal Mantar için Bitkisel Çözüm Önerileri, Özel Bölgelerde Çıkan Mantar Nasıl Geçer?

Vajinal Mantar için Bitkisel Çözüm Önerileri, Özel Bölgelerde Çıkan Mantar Nasıl Geçer?

Kandidiyaz” olarak da bilinen vajinal mantar enfeksiyonu yaygın bir durumdur. Özel bölgelerde çıkan mantarlar kaşıntı , şişme ve tahrişe neden olur. Bu yazımız da sizler için Vajinal Mantar için bitkisel çözüm ve Özel Bölgelerde çıkan mantarlar için tedavi yöntemlerini hazırladık.

Vajinal mantar enfeksiyonunu tedavi etmek, belirtileri birkaç gün içinde hafifletebilir . Daha ağır vakalarda 2 haftaya kadar sürebilir. Vajinal mantar enfeksiyonları , genellikle cinsel yolla bulaşan hastalık (STD) olarak bilinen cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon (STI) olarak kabul edilmez . Cinsel temas onu yayabilir, ancak cinsel olarak aktif olmayan kadınlar da bu durumu yaşayabilirler.

Bir mantar enfeksiyonu kaptığınızda, başka bir enfeksiyon kapma olasılığınız da artar.


Mantar Enfeksiyonu Belirtileri;

Vajinal mantar enfeksiyonlarının ortak bir semptomları vardır, örneğin:

*vajinal kaşıntı
*vajina çevresinde şişme
*idrara çıkma veya seks sırasında yanma
*seks sırasında ağrı
*ağrı
*kırmızılık
*döküntü

Beyazımsı gri ve yumrulu vajinal akıntı , başka bir belirtisidir.  Genellikle mantar enfeksiyonunuzun tedavi edilmeden kaldığı sürenin uzunluğu, semptomlarınızın ne kadar şiddetli hale gelebileceği üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.


Vajinal Mantar için Bitkisel Çözüm Önerileri; (TAVSİYE NİTELİĞİNDEDİR)

Reçeteli ilaçları almaktan kaçınmak istiyorsanız vajinal mantar enfeksiyonlarını doğal ilaçlarla tedavi etmeyi deneyebilirsiniz. Fakat bunlar belirtilen ilaçlar kadar etkili veya güvenilir değildir. Bazı popüler doğal ilaçlar şunları içerir:

*hindistancevizi yağı
*çay ağacı yağı kremi
*Sarımsak
*borik asit vajinal fitiller
*Hint defnesi yağı,
*Vajina içine ezilmiş sarımsak sürmek,
*Sirkeli su ile vajina yıkaması,
*Vajina içine az bir miktar doğal yoğurt sürmek.

özel bölgelerde çıkan mantar nasıl geçer?

Doğal ilaçları denemeden önce bir doktorla da konuşmak isteyebilirsiniz. Bu önemlidir, çünkü semptomlarınız basit bir MANTAR enfeksiyonundan başka bir şeye bağlıysa, doktorunuz durumunuzu teşhis etmeye yardımcı olabilir.

OTC veya reçeteli ilaçlar alırsanız, bitkisel ilaçlar hakkında doktorunuzla konuşun. Bazı şifalı bitkiler, aldığınız ilaçlarla etkileşime girebilir veya diğer istenmeyen yan etkilere neden olabilir.

İlgili İçerik; Mantar İçin Kullanılan Kremler

Yorum Yap

Yorum Yap