1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Voltaren Krem Ne İşe Yarar, Voltaren Kremi Hamileler Kullanabilir mi ?

Voltaren Krem Ne İşe Yarar, Voltaren Kremi Hamileler Kullanabilir mi ?

Voltaren Krem Ne İşe Yarar

Kas ağrıları konusunda başı dertte olanlar için tavsiye niteliğinde olan Voltaren krem, çok eski zamanlardan beri eczanelerde satılan bir kremdir. Hemen hemen her evde bulunan Voltaren krem hakkında merak ettiğiniz soruları bugünkü haberimizde yanıtlıyoruz.

Burkulma, kemik ağrısı ya da bu tarz tüm rahatsızlıklar için uzman doktor tarafından önerilen Voltaren krem 50 gramlık tüplerde satışa sunuluyor. Sadece eczanelerde satışı bulunan Voltaren krem, jel formunda olan bir ilaçtır. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltıcı etkisi ile uygulandığı yerlerdeki ağrıyı gideren Voltaren krem, hasar veya darbe sonucu etkilenen yerlerde ödemle birlikte görülen ağrılarda da oldukça başarılıdır. diz gibi yüzeysel eklemlerin kireçlenmesine (artroza) bağlı hafif derecedeki ağrılar, boyun, bel, sırt, bacak ağrısı gibi ani gelişen ağrılar ve tendinitis-Bursitis vb. iltihabi veya iltihapsız romatizmada gözlenen ağrı ve şişliğin giderilmesi için uzman doktorlar tarafından Voltaren krem reçete ediliyor. Bilinçsiz kullanımda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek olan Voltaren krem hap, tablet, voltaren emulgel, voltaren kas gevşetici, voltaren krem ve voltaren retard olarak piyasada 6 farklı çeşidi mevcuttur. İlaçların kullanımları farklı olsa da tümü aynı işlevleri görüyor. 12 yaş altındaki çocuklarda kullanılmaması gereken bu kremi uygulamadan önce uzman doktorunuza danışmalısınız.

voltaren krem

İLGİLİ İÇERİK; DOKTORLARIN TAVSİYE ETTİĞİ AĞRI İÇİN KULLANILAN KREMLER


VOLTAREN KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu kremi nasıl uygulamanız gerektiğini reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız. Bunun dışında size verilen dozlardan dışında fazlasını da kullanmak iyileşme sağlamayacak aksine ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Voltaren Pomadı tedavi edilecek yere sürülecek kadar sıkıp, hafif hareketlerle masaj yaparak yedirin. Gün içerisinde 3-4 kere hasar almış deri bölgesine ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Voltaren kremi sürdükten sonra ellerinizi sabun ve bol su ile iyice yıkayın. Voltaren pomadı uyguladıktan sonra en az bir saat banyo veya duş yapmayın.

VOLTAREN KREM GÜNCEL FİYATI NEDİR?

Eğer sigortanız varsa bir kısmını karşılamaktadır. Eğer direk eczaneden alacaksanız KDV dahil fiyatı 19.48 TL’dir.

VOLTAREN KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Voltaren Pomadın nadiren rastlanan yan etkileri: Işık duyarlılığı, deride kaşınma ve kızarma.Güneş ışınları veya yapay UV ışınlarından uzak durunuz. Çünkü Voltaren Pomad güneş ışıklarına karşı sizi daha hassas bir hale getirebilir ve cildinizde yanık izleri gelişebilir.

HAMİLELER KULLANABİLİR Mİ ?

Voltaren’in doktor tarafından kesinlikle gerekli görülmediği sürece hamilelikte kullanılmaması önerilmektedir. Diğer NSAİİ’larda olduğu gibi Voltaren de hamileliğin özellikle son üç ayında kullanılmamalıdır. Eğer hamile kalmayı planlıyorsanız Voltaren kullanmayın. İlaç hamile kalmayı zorlaştırabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap