WhatsApp 2021 Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz Hesabınıza Ne Olacağını Açıkladı

WhatsApp 2021 Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz Hesabınıza Ne Olacağını Açıkladı

Yeni çıkardığı gizlilik sözleşmesi ile 2021 senesine damga vuran WhatsApp, sözleşmenin onaylanma tarihini 15 Mayıs 2021 tarihine ertelemişti. Sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesaplarına bu tarihten itibaren ne olacağı açıklandı.

Yeni gizlilik sözleşmesini yayınladığından bu zamana dek oldukça zorlu zamanlar geçiren WhatsApp, aldığı tepki sonrası bildiğiniz üzere sözleşmenin onaylanması için belirlenen son günü güncellemiş, 15 Mayıs tarihine ertelemişti. Geçen bu zaman aralığında da yeni gizlilik sözleşmesini ‘doğru anlatabilmek’ ve kullanıcıların platformu terk etmesini önlemek için çalıştı, sık sık güncel bir şekilde açıklamalar yaptı.

Verilerin Facebook ile paylaşılmasına onay vermek istemeyen kullanıcıların ise hesaplarının silineceği biliniyor fakat şimdiye dek bu sürecin nasıl işleyeceğine dair kesin bir bilgi yoktu. WhatsApp, kullanıcılarının aklındaki bu önemli soruyu nihayet yanıtladı ve yeni gizlilik sözleşmesini onaylamayanları nasıl bir sürecin beklediğini açıkladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi

Hesap bir süre pasif kalacak:

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesini 15 Mayıs’ta hala kabul etmemiş olan hesaplar birkaç günlük bir süre boyunca hesaplarına gelen mesaj ve aramaların bildirimlerini görebilecek fakat uygulamayı bunları okumak veya cevaplamak  için kullanamayacak. Yani uygulamaya erişim tamamen son ermiş olacak.

Ayrıca sözleşmeyi onaylamayan hesaplar 120 gün boyunca ‘pasif‘ olacak ve bu süre zarfında yeni sözleşmeyi geri dönüp kabul etmeniz mümkün olacak. Fakat eğer 120 gün sonunda hesap yeniden aktif edilmezse otomatik olarak silinecek. Bu da tüm gruplarınızın, konuşmalarınızın ve medyanın, eğer o tarihe kadar yedeklemediyseniz silinmesi anlamına gelecek. Bu konuda ki önerimiz, eğer sözleşmeyi kabul etmek istemeyen gruptaysanız, bütün WhatsApp geçmişinizi yedeklemeniz olacaktır.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER