IOS Android telefonlarda Whatsapp anket oluşturma nasıl yapılır? 2022 Whatsapp anket yapma oluşturma adım adım anlatımı sizlerle...

WhatsApp, Android ve iOS kullanıcıları için yeni bir Anket özelliğini kullanıma sundu. İşte yeni anket oluşturmak ve oluşturmak için adım adım bir süreç.

Kısacası
WhatsApp, Android ve iOS için Anket özelliğini kullanıma sunuyor.
Kullanıcılar, gruplarda ve bireysel sohbetlerde anketler oluşturabilir.
WhatsApp, bir ankette 12 adede kadar seçenek eklemenizi sağlar.
 WhatsApp kısa süre önce Android ve iOS kullanıcıları için yeni bir anket oluşturma özelliği başlattı. Meta'nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması, artık kullanıcıların kişisel sohbetlerin yanı sıra gruplarda da anketler oluşturmasına olanak tanıyor. WhatsApp anket özelliği yalnızca mobil sürüm için kullanılabilir ve yakında WhatsApp for Web sürümü için gelmesi bekleniyor.

Android ve iOS sürümleri için WhatsApp'ta yeni Anket özelliğinin nasıl kullanılacağına hızlıca bir göz atalım.

 Android ve iOS'ta WhatsApp anketi nasıl oluşturulur?

1. Adım: Android veya iOS akıllı telefonlarınızda WhatsApp'ı açın

Adım 2 : Şimdi anketi oluşturmak istediğiniz bireysel sohbeti veya grubu açın.

Adım 3: Ardından, mesaj kutusunun yanında bulunan ekle düğmesine ve Anket simgesine dokunun.

Adım 4: Anket oluştur penceresinde sorunuzu ve ardından aralarından seçim yapabileceğiniz seçenekleri ekleyin. En fazla 12 seçenek ekleyebilirsiniz.

Adım 5: Sıralamayı değiştirmek için anket seçeneklerinin sağ tarafında bulunan 'Hamburger' simgesine de dokunup sürükleyebilirsiniz.

Halk TV Kapandı Mı, Neden Açılmıyor? Halk TV Kapandı Mı, Neden Açılmıyor?

Adım 6: Soruları ve seçenekleri ekledikten sonra yeşil gönder seçeneğine dokunun.

7. Adım: Anketiniz oluşturulacak.


WhatsApp, kullanıcıların ankette 12 adede kadar seçenek eklemesine olanak tanır. Bu özellik, kullanıcıların bir anket oluşturmasına ve seçiminize göre mevcut seçeneğe dokunarak başkalarının anketlerine oy vermesine olanak tanır. Seçeneklerde bulunan seçeneklerden herhangi birini seçebilir veya anket altında bulunan seçeneklerin birden fazlasını veya tümünü seçebilirsiniz.

Her yeni oy eklendiğinde anket otomatik olarak güncellenir. Kullanıcılar ayrıca 'oyları görüntüle' seçeneğine dokunarak anket sonuçlarını kimin görüntülediğini gibi anketle ilgili bilgileri de görüntüleyebilir. Ankete gidin ve "Oyları Görüntüle"ye dokunun. Kimin oy verdiğini ve diğerleri tarafından hangi seçeneğin seçildiğini içeren anket ayrıntılarını göreceksiniz.