Günümüzde hemen hemen herkesin tercih ettiği anlık mesajlaşma uygulamasını aylık 1 milyardan fazla aktif kişi kullanıyor bu nedenle WhatsApp, haberleşmenin en basit yolu haline geldi. Kurulduktan 5 yıl sonra Facebook tarafından satın alınan uygulama, sesli ve görüntülü görüşme özelliklerininde bünyesine eklenmesi ile insanların birbirleriyle daha kapsamlı bir şekilde iletişim kurabilmesini sağlıyor. WhatsApp ve diğer anlık mesajlaşma uygulamalarında çoğu zaman vermek istediğimiz mesajı veya duyguyu net bir şekilde karşı tarafa aktaramayabiliriz . Yazılı mesajlaşmada sıkça karşılaşılan bu sorunda uygulamalar yetersiz kalabiliyor. Bu sorunun çözümü için WhatsApp’ın geliştirdiği birtakım çözümler var. Emojiler , gifler ve çıkartmalar bunların başında geliyor. Fakat daha ilgi çekmek isterseniz mesajları biçimlendirme özelliğini kullanabilirsiniz. Günümüzde birçok iletişimi whatsapp üzerinden yaptığımız için konuşmayı her zaman emoji ile desteklemek doğru olmayabilir. İş arkadaşlarınız yada yeni tanıştığınız insanlara emoji ve çıkartmaları kullanmak istemeyebilirsiniz işte bu özellik tamda bu tür zamanlar için yardımınıza koşacak. Örneğin önemli bir konu hakkında mesaj yazarken bilhassa vurgulamak istediğiniz kelimeyi kalın punto ile yazabiliyorsunuz. Böylece vurguladığınız kelime karşıdaki kişinin dikkatini daha fazla çekiyor. Peki bu nasıl yapılacak? Beraber inceleyelim... Whatsapp'ta Kalın Punto Nasıl Yazılır?

Whatsapp'ta Kalın Punto Nasıl Yazılır?

Android telefonlar için ; WhatsApp kalın punto yazmanın iki yolu vardır . İlk olarak Android telefonlar için birinci yöntemi açıklayacağız. Herhangi bir kelimeyi, başına ve sonuna * (yıldız) işareti koyarak kalın punto ile yazabilirsiniz. Yıldız simgesi karşı tarafta gözükmeyecek. Kalınlaşan kelime aynen yazıldığı gibi iletilecek. Cümleleri de kalın yapmak için yıldız işaretini kelimenin değil, cümlenin başına ve sonuna yerleştirmeniz gerekiyor. Örneğin “Merhaba nasılsın?” ifadesini tamamıyla kalın yapmak için şöyle yazmanız gerekiyor: *Merhaba nasılsın?* WhatsApp’taki o mesaj kalınlaşıyor ve Merhaba nasılsın ? şeklinde karşı tarafa iletiliyor. Android telefonlar için ikinci yöntemde ise ; Kullanıcıların çoğu bilmesede , WhatsApp’ın kendi metin biçimlendirme seçenekleri var. Bu menü sayesinde , yukarıdaki gibi yıldız işareti koymaya gerek kalmadan kalın punto ile mesaj yazılabiliyor. O menüye ulaşmak için: – Sohbet ekranına herhangi bir mesaj yazın. – Kelimeye veya cümleye basılı tutun. – Burada kalın, italik, tek aralıklı, üstü çizili gibi seçenekler göreceksiniz. “Kalın” düğmesine basın. böylece otomatik olarak kalın puntoda yazı yazabileceksiniz.
 iPhone (İOS) için ; WhatsApp kalın punto ile yazma işlemi Android’de olduğu kadar iOS cihazlarda da birinci alternatif gibi  * (yıldız) işareti şeklinde oluyor.  Yani kelimenin veya cümlenin önüne ve arkasına * koyduğunuzda mesaj kalınlaşıyor. Elbette karşı tarafa yıldız simgesi gitmiyor. WhatsApp, Android’de olduğu gibi iOS’te de metin biçimlendirme seçenekleri sunuyor. Yıldız işareti koymaya gerek kalmadan kalın punto ile mesaj yazabiliyorsunuz. Alternatif olarak, iPhone için üçüncü WhatsApp kalın yazma yöntemi daha var.O menüye ulaşmak için: – Metin alanına herhangi bir mesaj yazın. – Kelimeye veya cümleye bir defa dokunun. Seç veya Tümünü Seç butonlarından birine basın. – Karşınıza çıkan B_I_U düğmesine tıklayın. Buradaki KalınİtalikÜstü çizili ve Tek aralıklı seçeneklerinden birini seçin. WhatsApp kalın yazma işlemi tamamlanacak ve mesajınız karşı tarafa gönderilecektir.