1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Windows 10’da Güncellemeler Nasıl Duraklatılır ?

Windows 10’da Güncellemeler Nasıl Duraklatılır ?

Windows 10, kullanılabilir olduklarında güncellemeleri otomatik olarak kendi kendine indirir ve yükler. Bunu durdurmak için, Windows 10 ‘da birkaç tıklamayla güncellemeleri 35 güne kadar “duraklatabilirsiniz“. Windows Güncellemelerini duraklatma hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazımız da sizler için hazırladık.

Windows 10 Güncellemelerini 35 Güne Kadar Duraklatma;

İlk önce Ayarlar ekranını başlatın. Başlat menüsünü açıp “Ayarlar” dişli simgesini tıklayabilirsiniz.

windows10 guncellemeleri kapatma

Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Güncelleme’ye gidin.

Buradaki “Güncellemeleri 7 gün duraklat” seçeneğini tıklayın. Windows, önümüzdeki 7 gün boyunca güncellemeleri otomatik olarak indirmeyecek veya yüklemeyecek.

windows10 guncellemeleri kapatma1

Duraklatma süresine daha fazla süre eklemek için “Güncellemeleri 7 gün duraklat” ı tekrar tıklayabilirsiniz. Her tıkladığınızda güncelleme süresi daha çok artacaktır.

Not: Duraklatma süreniz sona erdiğinde, Windows Update, tekrar duraklatmanıza izin vermeden önce mevcut güncellemeleri otomatik olarak indirir ve yükler.


Güncellemeleri Belirli Bir Tarihe Kadar Duraklatma

Güncellemeleri belirli bir tarihe kadar duraklatabilirsiniz. Windows Update ayarları ekranında, “Gelişmiş seçenekler” i tıklayın.

windows10 guncellemeleri kapatma12

Güncellemeleri Duraklat bölümüne ilerleyin. “Tarih seç” kutusunu tıklayın ve Windows’u güncellemeye devam etmek istediğiniz tarihi seçin.

Bu listeyi aşağı kaydırın ve gelecekte 35 güne kadar bir tarih seçebilirsiniz.

windows10 guncellemeleri kapatma3

Not: Tarih geldiğinde, Windows güncellemeyi tekrar duraklatmanıza izin vermeden önce mevcut güncellemeleri otomatik olarak indirir ve kurar.


Windows 10 otomatik güncelleme kapatılmalı mı?

Otomatik güncelleştirmeleri kapatmanın avantaları ve dezavantajları var. En büyük dezavantaj: Microsoft’un yayınladığı güvenlik güncelleştirmeleri ve diğer iyileştirmelerin cihazınıza otomatik olarak yüklenmeyecek olması.

Avantajı: Kısıtlı bir internet paketine sahipseniz, güncelleştirmelerin kotanızı düşürmesinin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca şirketlerde kullanılan ve kritik veriler barındıran bilgisayarlarda güncelleştirmeleri yüklerken herhangi bir sorun ihtimaline karşı temkinli davranılıyor, gelen geri bildirimlere bakılıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap