1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Windows 10’da Görev Çubuğu Hava Durumu Widget’ı Kapatma

Windows 10’da Görev Çubuğu Hava Durumu Widget’ı Kapatma

Windows 10 kullanıcılarına son güncelleme ile gelen “Hava Durumu” Widget’ı bir çok kişi tarafından hoş karşılanmadı bu yazımız da rahatsız olanlar ve yeniden geri getirmek isteyenler için Windows 10 Hava Durumu Widget’ı kapatma ve geri getirmeyi sizler için anlatıyoruz.

Microsoft, Windows 10’da her zaman küçük değişiklikler yapıyor. Bu değişikliklerden bazıları diğerlerinden daha başarılı oldu. Görev çubuğunda artık bir Hava Durumu ve Haberler widget’ı var. Fakat bundan hoşlanmayabilirsiniz. Neyse ki, devre dışı bırakmak son derece kolay.

Windows 10 Görev Çubuğu Hava Durumunu Kapatma;

windows 10'un görev çubuğundan hava durumu kaldırma

Görev çubuğunuzda Bing destekli bir hava durumu ve haber widget’ına sahip olmakla ilgilenmiyor musunuz? Sorun değil, bundan kurtulmak son derece kolay. İlk olarak, görev çubuğunda herhangi bir yere sağ tıklayın.

windows 10'un görev çubuğundan hava durumu kaldırma

Menüden “Haberler ve İlgi Alanları”nı seçin ve ardından alt menüden “Kapat”a tıklayın.

windows 10'un görev çubuğundan hava durumu kaldırma

Yapacağımız bütün işlem bu kadar! Hava durumu widget’ı artık görev çubuğunuzda olmayacak. Haber ve İlgi widget’ını istediğiniz zaman geri getirmek isterseniz , aynı menüyü açmanız ve “Simge ve Metni Göster“i seçmeniz yeterlidir.

Alternatif olarak, görev çubuğunuzda daha az yer kaplayan daha küçük bir widget için “Yalnızca Simgeyi Göster”i de seçebilirsiniz.

windows 10 ve windows 11 arasindaki farklar nelerdir
Önerilen Yazı
Windows 10 ve Windows 11 Arasındaki Farklar Nelerdir ?
Yorum Yap

Yorum Yap