1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Eczanede Satılan En Etkili Yara İzi Kremleri

Eczanede Satılan En Etkili Yara İzi Kremleri

Yara izleri vücudumuzun hemen hemen her bölgesinde oluşabilir. Özellikle yüzde oluşan yara izlerinin büyüklüğü ve nasıl olduğu tedaviyi bulmada son derece etkilidir. Bu yazımız da sizler için cildinizde oluşan yara izlerini gidermek için eczanede satılan kremlerin listesini hazırladık.

Eczanelerde Satılan En Etkili Yara İzi Kremleri;

Düşme, vurma veya sinek ısırığı kaşıntısı ya da yanıklar, ameliyatlar sonrasında sebebiyle sonradan oluşan ciltteki yara izleri kalıcı olabiliyor. Zamanla geçmeyen bu yara izlerini kimyasal yöntemlerle kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Yüzde oluşan yaraları makyajla kapatmak geçici bir yöntem olmasının yanı sıra cildin sürekli kimyasal ürünlere maruz kalması sonucunda cildin tahriş olmasına ve yaraların daha çok belirginleşmesine neden olabilir. Bugünkü yazımızda sizlere yara izi kremlerini hazırladık.

uzmanlarin onerdigi en iyi sivilce kremleri
Önerilen Yazı
En İyi 10 Sivilce Kremi; Uzmanlara Göre Akneleri Hızlı Bir Şekilde Geçiriyor

yara izi kremleri


Contractubex Krem;

contractubex krem ne ise yarar contractubex krem nasil kullanilir

Yıllar önce olan bir kaza, ameliyat yada eskilerden kalmış bir yanık izi Contractubex jel ile geçebilir. Burada bilmeniz gereken önemli husus ise yara izi ne kadar eski ise iyileşme süreci de buna bağlı olarak uzamaktadır. Düzenli kullanarak kesin sonuç almanız mümkündür. Özellikle ameliyat sonrasında oluşan kalıcı izleri ya da ağır yaralanmanın etkisi olan vücuttaki izleri gideren bu jel, hamilelerin korkulu rüyası olan çatlakları da mucize bir şekilde ortadan kaldırıyor.

Detaylı Bilgi

Fucidin Krem

fucidin krem

İçerisinde bulunan etken maddesi sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan bu krem, aynı zamanda bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını kısa sürede ortadan kaldırıyor. Bu ilaç yanık tedavisinde de iz kalmaması için kullanılabilir. Epilasyon işlemi sonrasında ciltte tahriş, sivilce vb. gibi istenmeyen durumlar oluşmaması için Fucidin kullanılabilir.

Detaylı Bilgi

Madecassol Krem

madecassol krem ne ise yarar

Madecassol, içerisinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham maddesi sayesinde cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir etkiye sahip bir medikal kremdir. Özellikle yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde kullanılıyor. Lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde oldukça başarılı bir üründür.

Detaylı Bilgi

Expigment Krem

expigment krem

En çok tercih edilen yara izi kremleri arasında yer alan Expigment kremi lekelerinizi geçirmek için kullanacaksanız gün içerisinde 2 defa kullanmanız yeterli olacaktır. Derinin üst tabakasında yani güneş lekeleri, çil, sivilce izi ya da koyu renkte oluşan halka gibi izleri başarılı bir şekilde geçiren bu krem son günlerde sosyal medyanın diline düştü.

Detaylı Bilgi

Dermatix Jel

dermatix silikon jel ne ise yarar

Yenilenmiş formülü ve ambalajıyla popüler olan Dermatix Silikon Jel; içerisinde etken maddeler sayesindeki uygulandığı bölgede kısa sürede yara izlerini düzeltmeye yardımcı oluyor. Yıllardır bir türlü izi gitmeyen yaralarınızı ortadan kaldırmak istiyorsanız bu jeli deneyebilirsiniz.

Detaylı Bilgi
Yorum Yap

Yorum Yap