YouTube ipuçları: Videonuza altyazı nasıl eklenir. Youtube Videosuna Altyazı Nasıl Eklenir? Youtube kullanıcılarının merak ettiği konulardan birisidir.

YouTube videolarındaki altyazılar, videonun izlenme sayısını artırmada çok yardımcı oluyor. Çünkü altyazıya sahip olmak, başka bir dil bilen bir kişi bile videoyu görebilir ve anlayabilir. Bu yüzden videoya nasıl altyazı ekleyeceğinizi anlatacağız. böylece onu kullanabilirsin.

Videoya altyazı nasıl eklenir?


Bunun için öncelikle masaüstünden kanalınıza giriş yapın, video yükle ikonuna tıklayın ve video yüklemeye başlayın. Video yüklediğinizde video ile ilgili birçok detayı vermeniz, doldurmanız gerekiyor. Bundan sonra, Video Öğelerine giderek Altyazı Ekle seçeneğini alırsınız. Ekle'ye tıkladığınızda, Dosya Yükle, Otomatik Senkronize Et ve Manuel Olarak Yaz olmak üzere üç seçenek elde edersiniz.

Dosya yükleme
Kendi videonuzda kullandığınız komut dosyasına sahipseniz. Böylece Zamanlama ile seçeneğini belirleyebilirsiniz. Metni senkronize etmeniz gerekirse, Zamanlama olmadan seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bununla YouTube, videonuzdaki altyazıları otomatik olarak senkronize eder.

otomatik senkronizasyon
Bu seçeneği seçerek altyazınızı kopyalayıp yapıştıracaksınız, ardından YouTube metni videoya göre otomatik olarak senkronize edecektir.

Apple iPhone 15 ultra: Fiyatı Sızdırıldı! 2023 Fiyatını Duyanlar Kulaklarına İnanamıyor Apple iPhone 15 ultra: Fiyatı Sızdırıldı! 2023 Fiyatını Duyanlar Kulaklarına İnanamıyor

Manuel olarak yazın
Bu seçenekle, videolarınız için altyazıları manuel olarak da yazabilirsiniz. Bundan sonra altyazıyı kontrol ettikten sonra video ile eşleştirin. Gerekirse, zamanlamayı düzenleyerek değiştirebilir ve herhangi bir kelimede yanlışlık varsa düzeltebilirsiniz.

Altyazıları kontrol et
Video yayınlandıktan sonra kanala gidin ve videoyu kontrol edin. Altyazıları açtığınızda, videoyla birlikte altyazıları da alırsınız.