1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Youtube’da Abone Arttırmak İçin Ne Yapmalıyım?

Youtube’da Abone Arttırmak İçin Ne Yapmalıyım?

Youtube’da abone arttırmak için ne yapmalıyım? Günümüz teknoloji ile birlikte sosyal medya oldukça kullanılan bir alan olmaktadır. Görsel ve işitsel açıdan en çok kullanılan uygulamalardan biri Youtube olmaktadır. Youtube, kullanıcıların video çekip yayınlayarak izlenme ve takipçi kazandığı bir platformdur. İlk başlarda bir gelir elde edilemese de şu anda belirli bir izlenme sayısına ulaşan içerik üreticileri video başına ücret alabilmektedir. Fakat bu gelirin artması için içerik üreticilerinin takipçilerinin ve izlenmelerinin artması gereklidir. Youtube’un kendine göre bir algoritması bulunmaktadır. Bu algoritmaya göre takipçisi ve izlenmesi yüksek olan videolar diğer kullanıcılara önerilerek daha fazla takipçiye sahip olabilmektedirler. Youtube’da takipçi arttırmak için birçok yöntem olmaktadır. Bunlar satın alma ve doğal yöntem olarak ikiye ayrılmaktadır.

youtube'da abone arttırmak için ne yapmalıyım?

Youtube Abone Arttırma Yolları

Youtube’da içerik üretiyorsanız ve takipçiniz çok az ise aşağıdaki yöntemleri uygulayarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Peki Youtube’da abone arttırmak için ne yapmalıyım?

1- Düzenli Paylaşım

Youtube’da kullanıcılar bir hesabı takip ettiklerinde sürekli video görmek istemektedirler. Düzensiz ve az paylaşım yapan içerik üreticileri unutularak geri planda kalmakta ve hatta takipçi kaybedebilmektedir.

2- Video İçeriği ve Kapak

Kullanıcılar Youtube girdiklerinde ilk olarak videoların kapaklarını ve isimlerini görmektedirler. Bu isimlere göre videoyu izleyip beğendikleri takdirde kanala abone olmaktadır. Bu yüzden video kapakları daha dikkat çekici ve özgün şekilde tasarlanmalıdır. Video ismi merak uyandıran bir şekilde yazılmalıdır. Ayrıca video içerisine ” Abone Ol” ve ” Beğen” gibi butonlar koyularak izleyicilerin kanala abone olması teşvik edilmelidir.

youtubeda abone arttirmak icin ne yapmaliyim 1

3-Doğru Konsept

İçerik üretmeye başlamadan önce bir konsept ve hedef kitle belirlenmelidir. Kanal tasarımı ve videolar da bu hedef kitleye göre geliştirilmelidir. Çünkü bir videoyu beğenip kanala abone alan kullanıcı eğer devamında farklı içeriklerle karşılaşırsa kanalı takipten çıkabilmektedir.

4- Uzun Videolar

Kısa süren videolar hem kullanıcı hem de Youtube algoritmasında geri planda olmaktadır. 10 dakika ve üzerinde olan videoları Youtube üst sıralarda göstermektedir. Çünkü bu tür videolar her zaman daha kalite ve dikkat çekici olmaktadır.

5- İçerik Kalitesi

Hiç kimse görüntü kalitesi az olan bir videoyu izlemek istemez. Bu yüzden video çekerken ekipmanınızın kalitesi iyi olmalıdır. Ekipman kalitesinin yanında videoyu çekerken ışığınızın doğru ayarda olması önemlidir. Az ışıklı veya fazla ışıklı videolar takipçilerin gözlerini yormaktadır.

youtubeda abone arttirmak icin ne yapmaliyim 3

6- Takipçilerle İletişim

Youtube’da takipçi arttırma yollarından en önemli olanı takipçiler ile olan iletişimdir. Takip ettiği kanal ile iletişime geçen takipçiler o kanala daha çok bağlanmakta ve diğer kullanıcılara önermektedir. Bu yüzden hem takipçi kaybetmemek hem de takipçi kazanmak için videoların altına gelen yorumlara cevap verilmelidir. Böylece takipçi sadakatini kazanmış olursunuz.

7- Takipçi Satın Alma

Youtube’da abone arttırmak için ne yapmalıyım? Doğal yöntemlerle takipçi kazanmanın yanında güvenilir sitelerden takipçi satın alarak da takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz. Fakat bu yöntem son derece risklidir. Çünkü yanlış sitelerden alınan takipçiler ile kanalınız daha kötü bir noktaya gelebilmektedir. Bu yüzden de bu yöntem çok fazla önerilmemektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap