1. Ana Sayfa
  2. Astroloji
  3. Yükselen Burç Hesaplama 2021, Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır ?

Yükselen Burç Hesaplama 2021, Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır ?

Yükselen, astrolojide doğmuş olduğunuz zaman ve yerin konumuna göre Güneş’in o gün battığı yerin  karşısında yer alan  noktadır. Doğum yeriniz ve saatiniz yükselen burcunuzu belirler.

Yükselen burcunuz sizi siz yapan diğerlerinden ayıran yeteneklerinizi, karakter özelliklerinizi barındırır astrolojik olarak benliğinizin dışa yansımasıdır. Bir nevi taktığımız maske olan yükselen burç sosyal maske olarak da adlandırılır çevredeki insanların bizi nasıl görmesini istediğimiz, nasıl bir imaj çizdiğimizide ortaya koyar. Bu burcun özellikleri dışarıya karşı koyduğumuz filtremizdir. Kendi içimizde oluşan güvenli yada güvensiz manevi yönümüzde yükselen burçtan beslenir. Astrologlar burç yorumlarınızı okurken yükselen burcunuzuda okumanızı tavsiye ederler bunun sebebi kendi burcumuzun bize getirdiklerini yaşayana kadar yükselen burcumuzun bize yansıttıklarını yaşamamızdır. Yani günlük hayatta kendi içimize dönene kadar dışarıda yansıttığımız hayatı yaşıyoruz.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır ?

Yükselen burcun bulunması için doğum yerinin, tarihinin ve saatinin bilinmesi gerekmektedir. Yükselen burç ortalama her 2 saatte bir burç değiştirir. Yani matematiksel açıdan yükselen burç yaklaşık iki saatte bir değişir.

Kişinin tam olarak yükselen burcunu öğrenebilmesi için, hangi saatte ve dakikada doğduğunuda bilmesi gerekir. Çünkü yükselen burç hesaplama işleminde her 4 dakika da bir, astrolojik etkiler değişim gösterebilmektedir. Bu hesaplamalar yapılırken önemli bir diğer faktör de doğum yeridir.

Doğum haritasına ait özelliklerin yorumlanması ve yükselen burcun belirlenmesi için izlenecek en doğru yol bir astrolog ile çalışmaktır. Yükselen burç ve daha birçok bilgi size bir astroloğun doğum haritanızı oluşturması ile verilebilir.

yukselen burc nasil hesaplanir

Yükseleninizi sadece birkaç bilgiyi kullanarak da hesaplayabilirsiniz.

Bunun için burçların sırasını, doğum tarihinizdeki güneşin doğuş ve batış zamanlarını bilmeniz yeterlidir.

Doğum saatinizi bilmiyorsanız, en uygun seçenek, doğum saatinizi  “12:00” olarak varsaymanız daha uygun olacaktır.

Akşam ezanına doğru, akşam ezanı ve onu takip eden belli bir zamanda doğmuşsanız , iç burcun 180 derece karşısına gelen burç, bir öncesi veya bir sonrasındaki burç yükselen burç olacaktır.

Gece yarısındaki doğumlarda ise yükselen burç, iç burçtan 3 veya 4 önceki burç olur.

Yükselen Burcun Etkileri

Yükselen burç maskelerimizdir demiştik. Gerçekten ruhumuzdan yaşadıklarımızı çok da göstermeyebilir. Hepimiz çevresel faktörlerin gereği bu maskeleri dış dünyaya karşı takarak ilerliyor olabiliriz. Ayrıca tehlikelere ve dış dünyaya karşı  savunma mekanizmalarımızı da yükselen burcumuz oluşturur. Olaylara ilk anda nasıl tepki verdiğimiz, olaylara bakış açımız insanlara karşı duruşumuzda bu savunma mekanizmalarını oluşturan faktörlerdendir.

Yükselen burcumuzda olan gezegenler önemlidir. Özellikle yükselen burcumuzun derecesine yakın ve hatta üzerinde olan gezegenler veya Güneş ve Ay da önemlidir. Örneğin yükselen burcunuzda Ay varsa aile, ev ve anne konusu yaşamınızda birincil önem teşkil eder, çünkü yükselen burç birinci evimizdir,  Ayrıca fiziksel olarak dışa yansımamızıda etkiliyor olabilir yuvarlak bir yüzümüz, duygu yüklü bakışlarımız , empati ve anlayış dolu şefkatli bir yapımız olabilir, dışarıya karşı daha anaç yaklaşabiliriz .

Yorum Yap

Yorum Yap