1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Yüz yogası Ne İşe Yarar ve Evde Nasıl Yapılır ?

Yüz yogası Ne İşe Yarar ve Evde Nasıl Yapılır ?

Birçoğumuz daha sıkı genç görünen bir vücut için spor yapıyor. Spor şüphesizki genç yaşlardan kendimize yaptığımız en güzel yatırımlardan biri. Kasları aktif hale getirmeyi sağlayan hareketler bütün vücudumuzu dinç dinamik ve genç tutarken bunu yüzümüzdeki kaslar içinde uygulamak mutlaka bizi daha genç gösterecektir. Yüz kaslarının aktivasyonunu amaçlayan yüz yogası cildimiz için evde yapabileceğimiz en verimli en pratik ve ekonomi gerektirmeyen aktivitelerin başında geliyor. Yüzünüzün daha genç, dinamik ,sağlıklı ve estetik görünmesi için günde sadece 15 dakika ayırmanız yeterli olacaktır…

GENÇ KALMANIN SIRRI SİHİRLİ PARMAKLARINIZDA !

Yüz yogası kasları çalıştırarak yüzdeki sarkmaları önlüyor ve adeta yüzde lifting etkisi yarattığını söyleyebiliriz. Tıpkı vücudu dinçleştiren, esneklik sağlayan yoga, yüz kaslarında da hemen hemen aynı etkiyi yaratarak yüzdeki kasların yeniden güçlenmesini sağlıyor. Saçımızın başladığı noktadan göğüse kadar toplam 57 kasımız var yüz yogası bunları çalıştırmayı hedefler.

JAPON YÜZ YOGASI 

Mimik kullanımıyla birlikte yüz kasları esnekliğini bırakır mimikler yüzde yer etmeye başlar zamanla yüzde kırışıklık, yaşlı ve sarkık bir görünüme sebep olur. Yüz estetiğine başvurmak yerine her gün kendinize vakit ayırarak daha acısız ve doğal şekilde yüz yogası yapmak, kasları çalıştırarak sıkılaşmasını ve dinamik bir yüz hattı sağlar. Japon yüz yogası teknikleri sayesinde asyalılar gibi dinamik yüz hattına sahip olmak artık mümkün.

Yüzün göz, dudak, alın , çene bölgelerine minik hareketlerle yapılır kısa sürer ve çok pratiktir. İlk uygulamada bile yüzün yeniden şekillendiğini, yüze uygulanan lifting etkisini görürsünüz.

  • Parmaklarınızı kaşlarınıza yerleştirin ve yukarı doğru gergince çekin diğer eliniz ilede alnınızı gerginlerştirin ve 5-6 dakika bu harekette bekleyin. Daha sonra serbest bırakın bu hareket düşen kaşlarınızın yukarı kalkmasını sağlar.
  • Boyun ve gıdı bölgesini sıkılaştırmak için metal kaşıktan yardım alabilirsiniz. Kaşığı dudaklarınızın arasına alıp alt dudak ve çeneyi öne doğru itmelisiniz. Bu hareketi yaparken gıdıda gerilme hissedeceksiniz. Böyle bu hareket boyun bölgesindeki sarkmaları toparlayacaktır.
  • Yüz yogası yapmadan önce cildinizi bir nemlendirici ile hazırlamayı unutmayın. Kuru ciltte yoga yapmak etkileri azaltacağı gibi esneklik olmadığından kırışıklık oluşumunuda tetikleyebilir.
Yorum Yap

Yorum Yap