Yüz Yüze Eğitim de Devam Zorunluluğu Olacak mı ?

Yüz Yüze Eğitim de Devam Zorunluluğu Olacak mı ?

Milyonlarca öğrencinin büyük bir heyecan içerisinde beklediği yüz yüze eğitim haberleri gelmeye devam ediyor. Normalleşme takviminin açıklanmasının ardından yüz yüze eğitim de devam zorunluluğu var mı yok mu sorusu da gündeme geldi. Peki yüz yüze eğitimde devam zorunluluğu olacak mı? devamsızlıktan sınıfta kalma var mı?

Veliler ve öğrenciler tarafından en çok araştırılan konular arasında yüz yüze eğitim de devamsızlıktan kalma olacak mı sorusu yer alıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre normalleşme takvimi 1 Mart’tan itibaren başlayacak. Aynı zamanda 1 Mart’tan itibaren iller bazında başka normalleşme adımları da atılacak. Peki yüz yüze eğitim de devam zorunluluğu olacak mı? yüz yüze eğitimde devamsızlık kaç gün olacak?

Yüz Yüze Eğitim de Devamsızlıktan Kalma Olacak mı ?

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre yüz yüze eğitim ile yürütülecek olan eğitim-öğretim faaliyetlerinde devam zorunluluğu olmayacak. Öğrenciler kendi istekleri doğrultusunda okula devam edecek yüz yüze eğitime katılmak istemeyen öğrenciler ise online eğitim almayı eskiden olduğu gibi sürdürecek. Ayrıca yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılmak istemeyen öğrenciler için velileri konuya ilişkin talebi bir dilekçe ile eğitim kurumu Müdürlüğüne iletecek.

  • Yorumlar 1
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    • nazif22 Şubat 2021 17:07

      ben göndermen çocuğumu Allah korusun bulur gelir firisü

BENZER İÇERİKLER