1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Zaditen Şurup Ne İşe Yarar, Zaditen Şurup Kullanım Talimatları Nelerdir ?

Zaditen Şurup Ne İşe Yarar, Zaditen Şurup Kullanım Talimatları Nelerdir ?

Son zamanlarda genellikle çocuklar için tavsiye edilen Zaditen Şurup, histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin önlenmesinde ve tedavisinde uzman doktorların tavsiye ettiği bir şuruptur.

Zaditen Şurup genellikle 6 ay ila 17 yaş arası çocuk ve ergenlerde kullanılmaktadır. Bir çok kadın formunda astım ataklarının önlenmesi için de tavsiye edilen bu şurubun neye iyi geldiğini ve kullanım talimatlarını sizler için hazırladık.

Zaditen Şurup Ne İşe Yarar?

Genel olarak 6 ay ila 17 yaş arası çocuk ve ergenlerde alerjik nezle ve göz iltihabı gibi hastalıklarda sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. İçerisinde yer alan ketotifen maddesi sayesinde alerjik reaksiyonların ortadan kaldırılmasını sağlar.

*Solunum yoluyla burun, ağız ve gözlerimize temas eden polen ve toz gibi maddeler vücudumuzda bazı belirtilere sebep olur. Buna alerjik nezle veya alerjik rinit adı verilir.

*Alerjik nezle burun akıntısı, burun kaşıntısı, damakta ve burunda kaşıntı, gözlerde sulanma, gözlerde kaşıntı, hapşırma gibi belirtilerle kendini belli eden bir rahatsızlıktır. Alerjik rinit için en etkili çözümlerden biri ilaç tedavisidir. Bu noktada Zaditen Şurup en çok tercih edilen ilaçlardan biridir.

*Zaditen şurup vücudun alerjik maddelere reaksiyonunu azaltarak astım ve alerjik nezle semptomlarını en aza indirir.

*Alerjik egzama belirtilerini en aza indirerek rahatsızlığın tedavisine destek olur.

*Akut veya kronik kurdeşen ile birlikte görülen deride kızarıklık, kaşıntı, ödem gibi alerjik belirtilere iyi gelir ve aynı zamanda bu rahatsızlıkların ortaya çıkmasını da engeller.

*Konjonktivitin (kırmızı göz hastalığı, göz akını örten şeffaf dokunun ve göz kapağının iltihaplanması) önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır.

İlgili İçerik; Polivit Şurup Ne İşe Yarar, Polivit Şurup Ne İçin Kullanılır ?

Polivit Şurup Ne İşe Yarar, Polivit Şurup Ne İçin Kullanılır ?

zaditen şurup

 

Zaditen Şurup Kullanım Talimatları Nelerdir ?

Zaditen Şurup 6 aylık bebeklerden tutun 17 yaşındaki gençlere kadar herkesin kullanabileceği bir şuruptur. İlacı kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza kesinlikle danışmalısınız.

6 ay 3 yaş çocuklarda kullanımı:

Sabah ve akşam olarak günde iki kez kullanılır. Çocuğun vücut ağırlığı başına 0.25 ml Zaditen Şurup kullanılması önerilir. Mesela 10 kilo ağırlığındaki bir bebek için 2.5 ml kullanılması yeterli olacaktır. Bu da yarım tatlı kaşığına tekabül etmektedir.

3-17 yaş çocuklarda kullanımı:

Bu yaş aralığındaki bireylere sabah kahvaltıyla ve akşam yemeğiyle birlikte bir tatlı kaşığı Zaditen Şurup kullanılması yeterli olacaktır.

Yetişkinler için ise Zaditen Şurup’un tablet formu bulunmaktadır.


Zaditen Şurup Güncel Fiyatı Ne Kadar ?

ZADITEN 1 mg/ 5 ml 100 ml şurup Eşdeğer İlaç Fiyatları

ZADITEN oral damla
23.17 TL 

Yorum Yap

Yorum Yap