Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır, Zoom Uygulaması Canlı Ders Takibi

Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır, Zoom Uygulaması Canlı Ders Takibi

Dünya genelinde etkisini göstermeye devam eden koronavirüs salgını nedeni ile ülkemizde bir çok okul eğitimlerini, bazı işyerleri ise toplantılarını video konferans yöntemi ile gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda en çok tercih edilen program ise “ZOOM” uygulaması olarak bilinmektedir. Zoom uygulaması, telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden kullanılmaktadır.

Zoom uygulaması dünya genelinde yaşanan salgın hastalık sonrasında eğitim için sunulan bir alternatif seçenek olarak yaşamımıza girmek zorunda kaldı. Öğretmen ve öğrenciler zoom uygulamasını uzaktan eğitimde toplu olarak ders yapmak için kullanmaya başladı. Ücretiz bir uygulama olan zoom’u telefon ya da bilgisayarlarınıza Google play store üzerinden kolay bir şekilde indirip kurabilirsiniz. Özel ve devlet okullar tarafından çok tercih edilmeye başlanan zoom programı canlı ders takibi yapmak isteyen ve ders dinlemek isteyen birçok öğrenci tarafından indirilmektedir. Son günlerde yoğun olarak kullanılan zoom uygulaması nasıl ve nereden indirilir, nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir? İşte merak edilen bütün soruların yanıtları sizlerle.

Zoom Uygulaması

Zoom Uygulamasında İsim Değiştirme Nasıl Yapılır ?


Zoom Uygulaması Nasıl İndirilir ?

Zoom uygulaması, Google Play’de ve Apple Store’da ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Son dönemde korona virüs salgını nedeni ile popüler olan Zoom uygulaması hem Android hem de İOS için uyumlu çalışabiliyor. İlgili uygulama marketlerinin arama kısmına Zoom yazarak programı kolayca indirmeniz mümkün. Program genel kullanımda ücretsiz ancak daha büyük toplantılar başlatmak gibi ek seçeneklere ücret ödemek gerekmektedir.

• Toplantı• Video Webinar• Konferans Odası• Telefon İletişimi• Chat Mesajlaşma


Zoom Uygulaması ile Uzaktan Eğitime Nasıl Katılabilirsiniz ?

Zoom Uygulaması

Uzaktan eğitimde yeni bir dönem olan Zoom programını indirdikten sonra ana ekran üzerinde bulunan ifadeler kısmında “Online ders yapmak için tıkla”, “Yeni bir online derse katılma”, “ders planlama” gibi farklı İngilizce seçenekler bulunmaktadır. Öğretmenler online ders yapmak için ‘new meeting‘, yeni bir online derse katılmak isteyen öğrenciler Join, Ders planlama kısmı ise meetings olarak yer alıyor. Yeni bir ders başlatmak için “New Meeting” ikonuna tıklayın. Burada size verilen meeting İD numarasını öğrencilere vermeniz gerekiyor. Start Meeting tuşuna basıp derse başladıktan sonra öğrencileriniz ile ID’yi paylaştığınız derse başlayabilirsiniz. Açılan ekran üzerinden mikrofon ayarı video açıp kapatma ekran paylaşma katılan öğrencilerin sayısını gösteren ifadeler yer almaktadır.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER