Teknoloji

Zoom’da İsim Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Zoom bir iş konferansı uygulaması olduğu için, kullanıcılar genellikle isimlerini olduğu gibi kullanırlar. Fakat isim bilgileri bazen doğru olmayabilir ve katılımcılar isim konusunda değişiklik yapabilirler.

Bunları göz önünde bulundurarak, bir toplantıya girmeden önce profilinizdeki görünen adı değiştirebilirsiniz. Ayrıca, belirli bir odadayken (meeting) bunu sonradan yapma seçeneği de var.

Toplantı Öncesi Profil Adını Değiştirme;

Zoom’da görünen adı web portalı, masaüstü uygulaması ve mobil uygulama aracılığıyla değiştirebilirsiniz.

Masaüstü Uygulamasında İsim Değiştirme;

Adım 1

Zoom.us adresine gidin ve hesabınızda oturum açın. Ardından “Profilim’e” tıklayın. Masaüstü uygulamasını kullanıyorsanız, ayarlar menüsüne erişmek için profil resminizin altındaki dişli simgesine tıklayın.

Şimdi, “Profilimi Düzenle” ye tıklamanız gerekiyor ve Zoom web istemcisinde “Profilim” e yönlendirileceksiniz.

Adım 2

Adınızın yanındaki “Düzenle” yi tıklayın. Adı değiştirmek için ilgili kutuyu seçin ve istediğiniz adı yazın.

Burası aynı zamanda telefon numaranızı ayarlayabileceğiniz, iş unvanını, şirketi ve departmanı güncelleyebileceğiniz yerdir. Ayrıca mevcut konumu da ekleyebilirsiniz.

İlginç olan, Zoom’un herhangi bir coğrafi etiketleme algoritması kullanmadığıdır. Ancak uygulamanın doğası ve kapsamı göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değil.


Zoom’da Mobil uygulamada İsim Değiştirme;

Adım 1;

Uygulamayı açın ve ekranın sağ alt kısmındaki Ayarlar’ı seçin.

Düzenleme menüsünü açmak için mevcut adınıza dokunun, ardından sonraki pencerede Görünen Adı seçin.

Adım 2

Sadece isim ve soyadına silmek için adın ve soyadın yanında bir “x” simgesi vardır. Buna tıklayarak buradan düzenleme yapabilirsiniz.

Tamamlandığında, ekranın sağ üst köşesindeki Kaydet’e basın ve adınız güncellenecektir. İşlem, aynı hesapla Zoom özelliğine sahip tüm cihazlarınız arasında senkronize edilir.


Oda İçerisindeki Adı Değiştirme; (Meeting)

Belirli bir odadayken, siz veya başka bir katılımcı görünen adı değiştirebilir. Belirtildiği gibi, bunu yapmak için yönetici veya ana bilgisayar ayrıcalıklarına ihtiyacınız yoktur.

Adım 1;

Oda penceresinin altındaki “Katılımcılar” simgesine tıklayın. Bu sizi konu, toplantı sahibi, davet ve katılımcı bilgilerini içeren bir toplantı menüsüne götürecektir.

Adım 2

Katılımcılar açılır penceresinin alt kısmında  “Yeniden Adlandır” butonu yer almaktadır. Oda içi görünen adınızı güncellemek için Yeniden Adlandır’a tıklayın.

“Yeni Ad Girin” kutusuna tercih ettiğiniz adı yazmanız gerekiyor. İşiniz bittiğinde Tamam’ı tıklayın ve yeni adınız uygulama içinde görünmelidir.

Aynı açılır pencerede “Gelecekteki toplantılarda adımı hatırla” seçeneği bulunur. Ayarları kaydetmek için önündeki kutuyu işaretlemeyi unutmayınız.

Buna da Bakabilirsiniz; Android İçin En İyi MOBA Oyunları Listesi

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. benim hesabın google a bağlı burda ben profilimi düzenleye basınca bi siteye gidiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu