1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Zovirax Krem Ne İçin Kullanılır? Zovirax Krem Güncel Fiyatı Nedir ?

Zovirax Krem Ne İçin Kullanılır? Zovirax Krem Güncel Fiyatı Nedir ?

Zovirax krem genel olarak uçuk gibi dermatolojik sorunlarda kullanılır, antiviral özelliklere sahip bir üründür. Peki Zovirax krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, muadili nedir, fiyatları nedir, gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Bu kremin etken maddesi asiklovirtir. İçeriğindeki etken yada yardımcı maddelere alerjiniz varsa kullanmayınız. Herpes simpleks virüsünün neden olduğu deri enfeksiyonlarını ve sıklıkla uçukları tedavi etmek için kullanılır. Uçuk salgınlarına stres, hormonal değişiklikler (hamilelik, adet dönemi gibi), ağızda yaralanma, cerrahi operasyon (diş çektirme gibi), yorgunluk, güneş ışığı, soğuk hava gibi birçok faktör neden olabilir.. Bu krem, vücudunuzdaki herpes simpleks virüsü enfeksiyonunu yok etmek amacı ile kullanılmaz sadece bölgeyi iyileştirir bu nedenle uçukların tekrarlamasını önleyemez. Ancak uçuk semptomlarının şiddetini ve iyileşme süresini azalttığını kullandığınızda gözlemleyebilirsiniz..

zovirax krem

Buna da Bakınız: Hernovir Krem Ne İçin Kullanılır ? Hernovir Krem Nasıl Kullanılır ?

Zovirax Krem Ne İçin Kullanılır ?

Tüp şeklinde krem uçuk ve ateş kabarcıklarını,

Bu ilaç uçuk, ateş kabarcıklarını iyileştirme özelliğine sahiptir. Oluşan yaranın hızlı bir şekilde iyileşmesi, yanma, ağrı , kaşıntı hissinin azalması için kullanılır.  Virüsün büyümesini ve yayılmasını durdurur. Bu ilaç herpes’i tedavi etmez enfeksiyonun başka birine geçmesini engellemez, tekrar yaşanmasını önlemez. İlacı uzman görüşü ile kullanmalısınız. Yukarıda sıraladığımız sebeplerin dışında bir kullanım yapmayınız. İlaç genital herpes içinde kullanılabilir ancak bu durumda ağız yoluyla ilaç almak tedaviyi daha etkin hale getirebilir.

Emziren bireylerde ilacın süte geçmesi olası değildir ancak yinede önce doktorunuza danışmalısınız. Göğsünüzde veya yakınında uçuk yaraları varsa emzirmekten kaçının.Bu kremi başkalarıyla ortak kullanmamalı ve paylaşmamalısınız. Bu şekilde enfeksiyonu yayabilirsiniz.

Oluşan uçuk genital bölgenizde ise dar kıyafetler giymekten kaçının.

KREMİ KULLANIRKEN !

Ellerinizin ve kremin uygulanacağı bölgenin temizliğine dikkat edin. Küçük hareketlerle ovalayarak kremi sürün. Bu kremi ağız, burun ve vajina yakınlarına uygularken dikkat etmelisiniz. İlacın kullanım sıklığını reçetenize göre tercih edin ancak bu ilaç 4 gün boyunca günde 5 er kere uygulanabilir. İlacı sürdükten sonra duş almayın, yüzmeyin, yara bölgesini yıkamayın. Uçuk bölgelerine asla dokunmayın dokunursanız ellerinizi bol su ve sabun ile yıkayın.

Zovirax Krem Güncel Fiyatı;

Bu kremin güncel fiyatı 23.17 TL’dir.

Yorum Yap

Yorum Yap